1 (edytowany przez sezam2 2012-07-29 11:19:32)

Temat: Czy nie trzeba mieć idealnie nastrojonej gitary?

Czy nie trzeba mieć idealnie nastrojonej gitary? Czy to nie przeszkadza w graniu? Mam nastrojone struny wszystkie oprócz G3. Czy ta struna nie musi być idealnie nastrojona?

Początkująca

2 (edytowany przez Bezimienny 2012-07-29 17:33:51)

Odp: Czy nie trzeba mieć idealnie nastrojonej gitary?

Idealnie to niekoniecznie. Zawsze sie zdazy ze jakas struna bedzie tylko "blisko idealnosci".


chodzi mi o takie odstepstwa http://img193.imageshack.us/img193/1070/beztytuuuzx.jpg (no 11 to juz za duzo moze byc 5)

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

3

Odp: Czy nie trzeba mieć idealnie nastrojonej gitary?

Czy samochód powinien mieć ustawioną zbieżność kół? Czy to nie przeszkadza w prowadzeniu? Wszystkie koła są prosto, tylko jedno skręca w prawo. Czy ono też mysi być prosto?

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

4

Odp: Czy nie trzeba mieć idealnie nastrojonej gitary?

Jeżeli masz takie techniczne możliwości, to powinna być idealnie nastrojona.

Podobnie jest w matematyce. Jeżeli dysponujesz odpowiednim aparatem matematycznym, to Twoje obliczenia muszą być jak najdokładniejsze, nikogo nie zadowoli zaokrąglenie wyniku (no chyba że masz przedstawić dziesiętnie liczbę niewymierną).

Grając na nienastrojonej gitarze przede wszystkim nie brzmi to tak dobrze i fajnie, a to jest wg. mnie najważniejsze. Oprócz tego niszczysz sobie słuch. Twoje ucho powinno w przyszłości dokładnie pamiętać dźwięki, a jak je zapamiętać jeżeli na jednej stronie dźwięk ma taką wysokość, a na drugiej jest oddalony o ileśtam Hz? I jak później będziesz chciał zaśpiewać te dźwięki to którą wersję wybierzesz?

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15