Temat: Jak wrócić do gry? Nauka (prawie) od początku.

Cześć,
moje doświadczenie z gitarą nie jest wielkie... Ze dwa lata temu kupiłem elektryka (Wash Wi14) jako że wtedy miałem więcej czasu jakoś brzdąkałem, a to akordy a to taby... Coś tam własnego (niekoniecznie musiało się trzymać kupy xD )
Później tego czasu było coraz mniej i sięgałem po gitarę okazyjnie... W końcu przyszedł czas (teraz) gdy będę mógł (a chęci mam) zacząć na nowo. Akordy co tam jakieś pamiętam, taby umiem czytać... brak tylko szybkości, dokładności... Rozumiem że na to są przeróżne ćwiczenie... no i systematyczność...
Pytanie tylko jak konkretnie ukierunkować swoją naukę gry w cięższe brzmienia... Akordami można również ale odechciewa mi się ich przez bicia gitarowe... Moze mało się do tego przykładam ale jakoś mi z nimi nie idzie....
Od zawsze moim celem było cięższe rockowe, metalowe granie, przygrywki... Jak do tego teraz dążyć?

2

Odp: Jak wrócić do gry? Nauka (prawie) od początku.

Akordy sobie odpusc  na przesterzy prawie ich nie slychac
Na szybkosc to polecam rozne skale
Cwicz takze power chordsy

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

3

Odp: Jak wrócić do gry? Nauka (prawie) od początku.

To zdążyłem zauważyć z akordami xD
Skale mówisz... gdzieś nawet ładnie miałem rozpisane je... któraś jest szczególnie polecana?
No i co do power chordów - tzn jak je ćwiczyć? Łączyć?

4 (edytowany przez Bezimienny 2012-07-15 16:55:22)

Odp: Jak wrócić do gry? Nauka (prawie) od początku.

Co do Skal zacznij od podstaw Pentatonika

Power chords mozesz sprobowac je  tworzyc i laczyc , ale bardziej efektywnie jest chyba grac piosenki oparte na power chords'ach np Smoke on the water

Rozpiska skal http://gitara.org/teoria-muzyki/skale-gitarowe/

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

5

Odp: Jak wrócić do gry? Nauka (prawie) od początku.

Początek - pentatonika. Ze skal modalnych zacznij od jońskiej, myślę, że to będzie dobry wybór.

Jaką konkretnie ciężką muzykę chcesz grać? Melo, death, black, viking, folk? Od tego zależy jaką skalę obrać - jaki charakter skali będzie ci odpowiadał do muzyki, która jest Ci najbliższa? smile

Ogólnie żeby zacząć grać ciężko musisz popracować nad techniką: precyzyjne (często szybkie) kostkowanie jest niezbędne, musisz też umieć bardzo sprawnie radzić sobie z tłumieniem i flażoletami wymuszonymi. Poznaj swoją gitarę na nowo.

Oczywistością jest też to, że ręka musi "wiedzieć" gdzie jest dany power chord i potrafić bezmyślnie ułożyć palce do niego tak, żeby było dobrze. Tu kłaniają się też stare, dobre interwały.

Przyzwyczajaj palce do częstych slide'ów, vibrat etc.

Pamiętaj. Skale musisz znać tak, żeby je zawsze przełożyć na inny strój gitary. Jak chcesz grać ciężko, to pamiętaj o takich literach jak D, czy C. wink Przestrajaj czasami wiosło i się przyzwyczajaj - pomaga i daje dużo frajdy jeżeli lubisz ciężkie brzmienie wink [wszystko to ofc jeżeli będziesz grał coś w obniżonych strojach - jeżeli nie, nie ma sensu wyczyniać dodatkowych kaskaderek]

Ave!

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

6 (edytowany przez mikel1994 2012-07-21 15:03:54)

Odp: Jak wrócić do gry? Nauka (prawie) od początku.

Ellon napisał/a:

Jak chcesz grać ciężko, to pamiętaj o takich literach jak D, czy C



wtf??

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

7

Odp: Jak wrócić do gry? Nauka (prawie) od początku.

Mikel

Przypuszczam iż Ellonowi chodzi o stroj Open C , Drop D itd

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

8

Odp: Jak wrócić do gry? Nauka (prawie) od początku.

@up, raczej standard, a nie open.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

9

Odp: Jak wrócić do gry? Nauka (prawie) od początku.

Zalezy jak to woli

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

10

Odp: Jak wrócić do gry? Nauka (prawie) od początku.

Standard C, drop D i tzw. "one step down".

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X