1 (edytowany przez lafar999 2012-06-26 16:13:37)

Temat: Chwyty barowe , zmęczone palce

Witam wszystkich, mało tu ostatnio zaglądam ale mam problem z akordami barowymi. Łapię je dobrze szybko zmieniam wszystko jest ok ale bardzo szybko zaczyna mnie boleć ręka (dokładniej mięsień pod kciukiem którym dociskam gryf ) zagram jedną piosenke na samych barach np Green day Holiday i nie moge dalej grać. Dodam że palce mnie nie bolą tylko ten jeden mięsień. Doradzi ktoś coś na to ?od czego się to bierze ? i jak temu zaradzić wink

Pozdrowienia

2

Odp: Chwyty barowe , zmęczone palce

Bierze się od grania chwytamy barowymi, ćwicz albo przerzuć się na harmonijkę.

3

Odp: Chwyty barowe , zmęczone palce

z czasem przejdzie tez tak mialem (choc gram na elektryku)

albo przerzuć się na harmonijkę.

usta bedo go bolec xd

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

4

Odp: Chwyty barowe , zmęczone palce

Bezimienny napisał/a:

albo przerzuć się na harmonijkę.

usta bedo go bolec xd

To niech się cieszy, że nie jest dziewczyną.


Mnie tylko zastanawia - gdzie Ty masz chłopie mięsień pod kciukiem?

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

5

Odp: Chwyty barowe , zmęczone palce

Cóż, nie mam bladego pojęcia, jak ów mięsień się nazywa, ale jest pod kciukiem, bo inaczej nie wiem, w jakim stopniu możebne byłoby poruszanie kciukiem, a dłoń to jest taki sprytny mechanizm chwytno-manipulacyjny... Mnie tez bolało. Z tym nie można sobie inaczej poradzić, jak tylko ćwiczeniami. W moim przypadku było tak, że po jednej, góra dwóch piosenkach, bolało mnie tak, że nie mogłam grac dalej. Ale nie można tego ignorować, tzn. jeżeli boli, należy przerwać i chwilę odpocząć.
Na zwykłych też czujesz ból, czy tylko na barowych?

6

Odp: Chwyty barowe , zmęczone palce

Mam taki sam problem ;(

7 (edytowany przez Bezimienny 2012-11-09 15:39:22)

Odp: Chwyty barowe , zmęczone palce

(...)Mnie tez bolało. Z tym nie można sobie inaczej poradzić, jak tylko ćwiczeniami. W moim przypadku było tak, że po jednej, góra dwóch piosenkach, bolało mnie tak, że nie mogłam grac dalej. Ale nie można tego ignorować, tzn. jeżeli boli, należy przerwać i chwilę odpocząć(...).

zastosuj sie do postu kolezanki wyzej

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

8

Odp: Chwyty barowe , zmęczone palce

Ja, gdy zmęczą mi się palce od chwytów barowych, co jakiś czas tylko przykrywam palcem wskazującym, zamiast robić "poprzeczkę". Wiem, że nie jest to dobry sposób, ale jak chcesz dalej grać tą piosenkę, mimo zmęczenia palców, raz na jakiś czas tak rób.