Temat: Struny do gitary akustycznej D'ADDARIO EZ900 10-50 85/15 w klasyku

Wiem, że wątek strun metalowych w gitarach klasycznych był już poruszany na tym forum, lecz mam pytanie. Struny do gitary akustycznej D'ADDARIO EZ900 10-50 85/15 mają niewiele większy naciąg jak struny do gitary klasycznej D'ADDARIO EJ27N Student Line. Więc moje pytanie brzmi mogę je założyć? Czy jest duże prawdopodobieństwo, że coś mi się stanie z gitarą? Dodam, że owe stalowe struny to extra light.

2

Odp: Struny do gitary akustycznej D'ADDARIO EZ900 10-50 85/15 w klasyku

Raczej nic złego stać się nie powinno, tylko po co ta zabawa to nie wiem.

3

Odp: Struny do gitary akustycznej D'ADDARIO EZ900 10-50 85/15 w klasyku

Ja nie zakładałabym strun metalowych do gitary klasycznej. Nie możesz zaniechać takiego bawienia się i założyć takich, jakie mają być?

4

Odp: Struny do gitary akustycznej D'ADDARIO EZ900 10-50 85/15 w klasyku

Jak chce niech założy. W najgorszym wypadku gryf się trochę "podda" i tyle. Jak je zdejmie powinien się wyrównać, ale nie sądzę by specjalnie się wygiął. Niech eksperymentuje, poza tym wiosło pewnie nie jest "najwyższych lotów" skoro się decyduje na coś takiego.

5

Odp: Struny do gitary akustycznej D'ADDARIO EZ900 10-50 85/15 w klasyku

Słuszna uwaga. Ale nawet jeśli ma gitarę nie z najwyższej półki, to lepiej, żeby nie eksperymentował.
Mrquickdum, dlaczego właściwie chcesz struny do akustyka w klasyku? Dziwne to połączenie, przyznam, dlatego pytam. Brzmienie gitary Ci nie odpowiada?

6

Odp: Struny do gitary akustycznej D'ADDARIO EZ900 10-50 85/15 w klasyku

A właśnie pytanie mam nawet z tematem związane
D;addario czyta się "dadario" czy "de adario" big_smile
ale na serio bo nie wiem sad