Temat: Problem z rytmem

Witam

Od 1,5 miesiąca uczę się grać na gitarze. Podstawowe akordy już umiem i w miarę szybko je zmieniam. Mam jednak problem z rytmem podczas gry. Ogólnie jeżeli w jakimś poradniku mam pokazany schemat bicia oraz jego tempo to nie mam problemu z grą ale jak próbuje bicie opanować ze słuchu podczas słuchania piosenki to zawsze tracę głowę. Nawet jak sobie zanucę rytm danej piosenki to w momencie gdy zaczynam grać totalnie gubię jej rytm. Np chcę zagrać piosenkę Feel-Ja anioła głos która zaczyna się od akordów G i D ,a np piosenka "To już jest koniec" Elektrycznych gitar też zaczyna się od akordów G i D i w momencie gdy próbuję zagrać jedną z tych piosenek to słysząc te same akordy tracę głowę i bicie dostosowuję to tej piosenki którą lepiej znam hmm . Macie może na to jakieś porady? Może odpowiednie ćwiczenia? A może rytm przychodzi z czasem? I przepraszam za nadużywanie słowa "rytm" big_smile

2

Odp: Problem z rytmem

To jest tylko akompaniament, jedną piosenkę można grać (bić) na wiele sposobów i również jednym biciem można załatwić sporą część piosenek (pomijając to, że do niektóre bicia do niektórych piosenek po prostu nie pasują). Ważne jest żebyś zmienił chwyt w dobrym momencie.

I muszę Cię oświecić że na forum jest taki dział jak "pytania do materiałów kursu" w którym jest temat "Pytania do tematu Bicia Gitarowe".

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

3

Odp: Problem z rytmem

a nie lepiej po prostu grać razem z włączoną piosenką?? Nie mówię, że w mig nauczysz się grać poprawnie, ale za którymś tam razem swój odruch wyeliminujesz.