1 (edytowany przez mitch 2012-03-23 10:46:06)

Temat: Jak nagrać gitarę akustyczną w domu?

Mam prośbę o pomoc i poradę - jak nagrać gitarę akustyczną w domu.

Jestem początkujący, ale coś tam już zagram i chciałem sam siebie usłyszeć (podobno jest to b.pomocne przy nauce - łatwiej wyłapać błędy).

Próbowałem nagrywać gitarę siedząc przed laptopem (wbudowana kamera i mikrofon), ale są spore szumy.

Kupiłem więc mikrofon pojemnościowy Vivanco EM55. Głos, tzn. mowę i śpiew nagrywa całkiem dobrze, ale już gitarę tragicznie (odkształcenia dźwięku, falujący dźwięk). Dodam, że mam zintegrowaną kartę dźwiękową - Realtek HD Audio.

Z drugiej strony widzę, że większość zamieszczających filmiki ze swoją grą na Youtube nie korzysta z jakiegoś profesjonalnego sprzętu. Wygląda raczej, że każdy siedzi przed kompem itp.

Pytanie proste - czym nagrywacie swoją grę na gitarze akustycznej lub klasycznej w domowych warunkach.

2

Odp: Jak nagrać gitarę akustyczną w domu?

Tylko jaką gitarę? Elektryczną, akustyczną, eleakustyczną?

3

Odp: Jak nagrać gitarę akustyczną w domu?

Rames napisał/a:

Tylko jaką gitarę? Elektryczną, akustyczną, eleakustyczną?

Już poprawiłem - chodzi o gitarę akustyczną (bez prądu).

Mikrofon Vivanco EM 55 podobno jest niezły jak na tą cenę i rzeczywiście głos nagrywa nieźle.

Może to wina karty dźwiękowej lub rejestratora (nagrywam przez rejestrator dźwięków w Windows Vista)

4

Odp: Jak nagrać gitarę akustyczną w domu?

ja kupiłem pick up do gitary akustycznej za 200 zl, ale jak nie chcesz duzych wydatkow to mozesz kupic sobie pickup za 30 zl, tez nie jest zly smile

Oabliss here ~~
Takamine G320 i pickup Shadow SH330 Soon

5

Odp: Jak nagrać gitarę akustyczną w domu?

Telefonem smile

"(...) I'll try it in the normal key, and if it sounds bad these people are just going to have to wait"

6

Odp: Jak nagrać gitarę akustyczną w domu?

Jeżeli chodzi o rejestrator dźwięku... Jakość raczej będzie do... zła będzie.


Polecam program audacity. Wcześniej jednak włącz jak najwyższej jakości ustawienia nagrywania w windowsie (tray -> PPM na ikonkę dźwięku -> urządzenia do nagrywania, przynajmniej tak jest w siódemce).  Jak nie to najzwyklejsza kamera ręczna.

@sklerotyk,
do nagrywania samego dźwięku gitary akustycznej pickup za 30zł nie będzie zadowalający.

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

7

Odp: Jak nagrać gitarę akustyczną w domu?

Sorry za odkop, ale może się innym przydać, krótki przewodnik po homerecordingu:

http://issuu.com/samsonpolska/docs/sams … 56/5856693

8

Odp: Jak nagrać gitarę akustyczną w domu?

Jako założyciel smile wątku dołączę następne pytanie związane z tematem - mianowicie: Jak nagrać taki film: http://www.youtube.com/watch?v=-0vXV5pVl8E

Konkretnie, w jakim programie można połączyć dźwięk i obraz nagrywany oddzielnie.