1

Temat: Pytania do tematu Palcowanie na gitarze

Tutaj piszcie pytania i uwagi do tematu Palcowanie na gitarze.

Jeżeli ktoś zna jakieś fajne przykłady ciekawych wstępów lub innego palcowania na chwytach to będę wdzięczny za ich podanie smile

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

2

Odp: Pytania do tematu Palcowanie na gitarze

Ja mam takie pytanie co do gry solowej. gra mi się lepiej palcami... a dokładniej kciukiem. czy jak szarpie nawet wiolinowe kciukiem to jest źle? chodzi mi szczegolnie o Europę Carlosa Santany

3

Odp: Pytania do tematu Palcowanie na gitarze

Jeżeli Ci się tak gra lepiej to tak graj smile

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

4

Odp: Pytania do tematu Palcowanie na gitarze

Ja się tego powoli uczę ele mi się lepiej gra to kostką albo palcem wskazującym

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

5

Odp: Pytania do tematu Palcowanie na gitarze

Bardzo możliwe, te przykłady akurat do kostkowania też bardzo pasują.

Jeżeli natomiast miałbyś szarpnąć na raz strunę E, G i e to kostką mogło by być trochę trudno więc palce warto ćwiczyć smile

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

6

Odp: Pytania do tematu Palcowanie na gitarze

Ja mam takie pytanie, tylko proszę, nie bijcie, jestem zielona jeszcze, gram od 2 miesięcy więc zaczynam ćwiczyć te palcowanie chwytów i tu mam problem, jak Boga kocham nie mam pojęcia jak G i emoll i amoll grać ,nie chwycić, bo to wiem xD ale od której struny szarpać i po których dalej, bo tam są podane tylko C D F i E, a nikt mi nie jest w stanie tego wytłumaczyć. Pomożecie ? :>

7

Odp: Pytania do tematu Palcowanie na gitarze

strune z dzwiekiem akordu, G=e6, a-moll=a5 emoll=e6 i 3 wiolinowe, imo najlepiej

8

Odp: Pytania do tematu Palcowanie na gitarze

MadCookie, szarpiesz wszystkie(od góry), chyba że masz zaznaczone iksem żeby np. E6 nie trącać to nie trącasz, tak jak jest w D-dur przykładowo.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

9

Odp: Pytania do tematu Palcowanie na gitarze

mpx! ale on/ona pytał/ała o palcowanie nie o bicie:P Jest tak jak napisał beatle.

10

Odp: Pytania do tematu Palcowanie na gitarze

Dzięki Wam big_smile
Już rozumiem, i muszę więcej ćwiczyć... :>

11

Odp: Pytania do tematu Palcowanie na gitarze

Jak trzymać prawą rękę podczas palcowania na gitarze akustycznej? Dłoń trzymać w powietrzu, czy oprzeć ją o mostek? Mi łatwiej jest oprzeć o mostek (przyzwyczajenie z elektrycznej), ale nie wiem czy to dobry nawyk.

Tryliardy ludzi, którzy wybrali gitarę nie mogą się mylić! Serio nie mogą, nie ma tylu nie świecie...

12

Odp: Pytania do tematu Palcowanie na gitarze

Na to chyba nie ma żelaznej reguły, różnie ludzie grają.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

13

Odp: Pytania do tematu Palcowanie na gitarze

Witam.

Dawno mnie nie było, ale wróciłem do gitary (tym razem akustycznej) i dalej jako początkujący walczę.

Pytanie:
Dlaczego w tabulaturach do palcowania utworu House of The Rising Sun, w chwycie a-moll jest zaznaczone palcowanie struny D na drugim progu:

E------------0--------|----------0--------|----------2-------|---------1---------|
H----------1---1------|---------1--1------|--------3---3-----|-------1---1-------|
G--------2-------2----|-------0------0----|------2-------2---|-----2-------2-----|
D------2--------------|-----2-------------|--0-0-------------|---3---------------|
A---0-----------------|---3---------------|------------------|-------------------|
E---------------------|-------------------|------------------|-------------------|

Pozdrawiam i proszę pamiętać, że jestem początkujący tak w nauce jak i w wiedzy.

14

Odp: Pytania do tematu Palcowanie na gitarze

Bo ten dźwięk jest składnikiem chwytu a-moll.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

15

Odp: Pytania do tematu Palcowanie na gitarze

Ok, ale sam piszesz w kursie, że przy palcowaniu chwytów gramy najpierw dźwięk basowy, a później struny wiolinowe. Poza tym łapiąc np. G-dur chyba nie uderzamy także struny A na drugim progu?

16

Odp: Pytania do tematu Palcowanie na gitarze

mitch napisał/a:

Poza tym łapiąc np. G-dur chyba nie uderzamy także struny A na drugim progu?

chyba jednak tak wink

17

Odp: Pytania do tematu Palcowanie na gitarze

Widocznie zespół The Animals nie trzyma się podanego przeze mnie (najprostszego, jednego z wielu możliwych) schematu palcowania.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

18

Odp: Pytania do tematu Palcowanie na gitarze

Panki napisał/a:
mitch napisał/a:

Poza tym łapiąc np. G-dur chyba nie uderzamy także struny A na drugim progu?

chyba jednak tak wink

zostałem źle zrozumiany. Przy uderzaniu wszystkich strun, oczywiście tak, ale przy palcowaniu?

19

Odp: Pytania do tematu Palcowanie na gitarze

skoro w tabulaturze utworu tak jest napisane