1

Temat: Czego się teraz uczycie?

Jak wyżej. Ja aktualnie szlifuję solówkę do The Kids Aren't Allright (resztę mam już opanowaną, tą część z karabinowym palm mutem też), a także tą z NEM (o czym wspomniałem w innym temacie) i Canon Rocka. A Wy?

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

2

Odp: Czego się teraz uczycie?

A ja "męczę" R.E.M.-Losing My Religion :>

3

Odp: Czego się teraz uczycie?

A ja sobie stwierdziłem ostatnio, że nauczę się "Violent Rewolution" Kreator'a, "Moonshield" - InFlames i "Devilizer" - Vader'a smile Aktualnie męczę Sothis (też Vader) ale coś mi się odechciewa...

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

4

Odp: Czego się teraz uczycie?

Tutaj wrzucam to pytanie,bo w sumie dotyczy ono tego, czego się w tej chwili uczę. Otóż usiłuję zagrać gamę C dur przy tempie ćwierćnuta=130. Grałem to już wolniej,ale gdy dochodzę do 120 grając 4 nuty na "pyknięcie" metronomu, okazuje się, że gram bardzo nie dokładnie kostką. W tempie 115-120 jest jeszcze okej.

Oczywiście na razie gram na klasycznej kostką. Próbuję tego co robi Malmsteen na klasyku i zupełnie nie wiem jak on to robi, że nie gubi kostkowania przy wiolinowych strunach.

Czy są jakieś sekrety, że dojść do tego co on? Kurcze, mam wrażenie, że zadaję dość zabawne pytanie;-))

5

Odp: Czego się teraz uczycie?

Trzaskam teraz "Gitarowe wyzwania" Pana Krzysztofa Błasia. Polecam tą szkółkę wszytskim początkującym i średnio-zaawansowanym - jest naprawdę dobra. Gdyby nie ona, to nie zrobiłbym takiego skoku w nauce w tak krótkim czasie - wyraźnie rozciągnęły mi się palce, poprawiła się kordynacja rąk, przy okazji powoli zaczynam ogarniać hammer-ony i pull-offy. Do tego zwracam uwagę na kostkowanie - staram się, żeby struny nie brzęczały. Jeśli chodzi o piosenki to uczę się "Jolka, Jolka pamiętasz", dopracowuję "Are You Ready" AC/DC, oraz próbuję ogarnąć ze słuchu "Savior" Rise Against. W ogóle chyba już zrozumiałem dlaczego ta ostatnia tak mi się podoba (choć nadal nie jestem pewien swej hipotezy): grupa gra w kilku różnych metrach, np. 5/4 na początku, 4/4 w zwrotce i refrenie, 3/4, 6/4 i bodajże również 4/4 w "pseudo-solo" jak ja to nazywam tongue (taki szczególnie charakterystyczny moment "furii" w piosence). Ale, jak już mówiłem, nie jestem pewien - może po prostu zmieniają tempo gry w trakcie utworu...

6

Odp: Czego się teraz uczycie?

Zaczęłam się uczyć Blind Guardian - Bard Song i chyba się przymierzę do In Flames - Everlost (Part II), bo fajny motyw smile Ale to dopiero w ferie (lub zaraz po nich, jeśli okaże się, że mam w ferie poprawki).

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

7

Odp: Czego się teraz uczycie?

Ukończyłem NEM (wraz z solówką), skupiam się teraz na Canon Rocku smile
Gdzieś tam w tle Self Esteem.

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

8

Odp: Czego się teraz uczycie?

Self Esteem to same power chordsy big_smile ja teraz sie kończę uczyć Farewell ballad, jak się naucze i znajde jakąś kamerę, to w końcu cos wrzucę ^^

9

Odp: Czego się teraz uczycie?

Wiem, dlatego tak w tle.

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

10

Odp: Czego się teraz uczycie?

Ja przez ostatnie dwa dni uczyłem się Priestess - Lay Down ;D i w sumie można by stwierdzić, że już to umiem tylko muszę popatrzeć dokładnie jak solo leci bo gram to trochę po swojemu wink

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

11

Odp: Czego się teraz uczycie?

Lisie, ja tak samo! Wczoraj to rozpracowałem, zajebiaszczy kawałek big_smile Będziemy to grać z kapelą smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

12

Odp: Czego się teraz uczycie?

Haha big_smile Natknąłem się na niego ostatnio u kumpla jak graliśmy na PS'ie w Guitar Hero cool Swoją drogą świetna zabawa i całkiem sporo fajnych kawałków smile

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

13

Odp: Czego się teraz uczycie?

Dzisiaj opanowałem American Girl - Toma Petty'ego, a jutro zabieram się za Paint It Black - Stonesów i Passengera - Iggy'ego Popa. Chociaż już widzę, że z Paint It Black tak lekko łatwo i przyjemnie jak z Pettym nie będzie. big_smile

14

Odp: Czego się teraz uczycie?

A ja dziś po raz pierwszy coś ze słuchu wkułem.
Intro z Shout - Zabijasz mnie.

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

15

Odp: Czego się teraz uczycie?

To musisz nadrobić ;D Spróbuj wyczaić pierwsze solo z Knocking on the Heavens Door Gunsów. Nie powinieneś mieć większych problemów big_smile Przynajmniej ja nie miałem wink

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

16

Odp: Czego się teraz uczycie?

Dzisiaj opanowałam "Bułgarskie Centrum H*jozy" Pidżamy (tak, wiem, banał) i chyba zabiorę się za ich kolejne kawałki.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

17 (edytowany przez GeNeX 2012-02-13 20:43:45)

Odp: Czego się teraz uczycie?

http://www.youtube.com/watch?v=-oVzB0zRBU0
Moja pierwsza próba tappowania.

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

18

Odp: Czego się teraz uczycie?

Ja się uczę teraz Slayera - Raining blood, For whom the bell tolls metallicy, zombie the crasnberries, master of puppets metallicy, hard rock hallelujah lordi'ego, a co do tappowania, solówke w One metallicy

Uwielbiam Vałki. Harley Benton FV430, my love.

19 (edytowany przez frodo 2012-05-16 11:06:30)

Odp: Czego się teraz uczycie?

Ja na tą porę dużo ćwiczę, a przy okazji uczę się utworu Metallicy, Orion.

20

Odp: Czego się teraz uczycie?

Akurat smoke on the water ze sluchu z solowka

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]