1 (edytowany przez flynex 2012-01-04 11:40:05)

Temat: Jakie struny do elektryka? Temat troszkę inny niż dotychczasowe

Witam, mam gitarkę Rockblaster REG 5 B - sama gitara w sobie jest taka średniawa, dałem znajomemu do wyregulowania progów, mostka, nagięcia gryfu i całej reszty (stary wyga 50letni) więc mi to zrobi.

Ale potrzebuję struny, jak wiadomo, standardowe są do niczego, zwłaszcza, że są jak makaron guma czy cuś takiego. Na akustyku miałem D'Addario.. 9, 10 i 11. Żadne mi nie przypasowały do gustu - dokładnie takie miałem http://nokautimg1.pl/p-41-6e-416e1fafd4 … -ez910.jpg takie opakowanko.

Więc Dedek nie chcę, ale wpadły mi w oko (też przez pudełeczko i prostotę) struny Fender. Firma przecież świetna, ale jak to wygląda w praktyce? Dedki miały zbyt metaliczny dźwięk, chciałbym uzyskać coś takiego... http://www.youtube.com/watch?v=IaMxv3PEwWI Wiadomo, to akustyk, klasyk czy co to tam jest - karton, ale barwę dźwięku taką. Czy Fenderki mi to zaoferują?

Tak, tak... Wiem, jak porównuję elektryka do akustyka...? Chodzi mi tylko o samą barwę czy coś w tym stylu. Chyba zrozumiecie.

Jak tak, to jakie?
http://allegro.pl/legendarne-struny-fen … 14642.html
http://allegro.pl/fender-super-bullets- … 54686.html
http://allegro.pl/struny-fender-10-46-f … 95320.html
Są to trzy różne Fenderki... Ale w praktyce jak brzmią nie wiem.

Na pewno nie chcę Tensonów, grubość najlepiej 10-52.

Wierzę w Was Panie i Panowie : )

EDIT: Miałem Martiny Darco na akustyku, lipne. Więc ich też bym nie chciał na elektryku. Sama jakość mi nie pasuje.

2

Odp: Jakie struny do elektryka? Temat troszkę inny niż dotychczasowe

Ale nie uzyskasz brzmienia akustyka na elektryku... Nawet takiego kartonowego... Jak chcesz uzyskać odpowiednie brzmienie, to po pierwsze zainwestuj w dobry pick up i wzmacniacz, albo najlepiej nową gitarę i wzmacniacz - ale nigdy nie uzyskasz brzmienia akustyka... Jeżeli chcesz mieć takie trochę miodowe, ciężkie i przytłumione brzmienie, to kup jakieś struny z domieszką chromu i owalną owijką. Najlepiej nie spłaszczaną... I OFC, odpowiednie brzmienie to grube struny. Jak chcesz dobrze brzmieć, to kup 13'. Tylko nie będą się dobrze podciągać...

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

3

Odp: Jakie struny do elektryka? Temat troszkę inny niż dotychczasowe

Daj spokój, 13 to naprawdę grube struny.

@flynex

Ciężko poradzić co do wyboru strun. Sugeruję metodę prób i błędów big_smile
Moge ci tylko powiedziec, ze IMO Fendery to niezbyt dobre struny.

4 (edytowany przez flynex 2012-01-04 21:10:09)

Odp: Jakie struny do elektryka? Temat troszkę inny niż dotychczasowe

Gitary nowej nie kupię, bo ona ma dopiero tydzień big_smile Znajomemu dałem więc wyreguluje, a tak to tylko strunki się wymieni ; ) http://allegro.pl/znakomite-struny-z-us … 77622.html myślę nad tymi.

A, i jakie pazurki jeszcze kupić? Plastikowe czy metalowe? Nie lubię grać kostką ; /

PS: Na gitarzysci.pl mi ją polecono, sklep zaoferował mi zamiast 320, 250zł za nią, to się zgodziłem, bo i tak bym więcej nie miał (serio serio więcej bym nie miał) a nie chciałem Tensona czy SkyWay'a, a to jest pewnie znacznie lepsze, lecz pewnie gorsze od Washburna

5

Odp: Jakie struny do elektryka? Temat troszkę inny niż dotychczasowe

Powiem Ci, że osobiści nigdy bym tych strun nie kupił. Wstrzymam się jednak od opinii wink

Pazurki plastikowe, metalowymi nie będziesz wyrabiał technicznie. Ale niech GeNeX się wypowie, bo to jego dziedzina jest smile

@kretth Nie mówię, że nie, ale jak chce bardzo dobre brzmienie, to coś za coś smile

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

6

Odp: Jakie struny do elektryka? Temat troszkę inny niż dotychczasowe

Kup sobie metalowego, jeśli chcesz, ale osobiście nie polecam. Spróbuj. Miałem dunlopa, ale niewygodny, do tego jeżeli używasz go jak kostki to kiepsko się nim uderza do góry. Mam też planetwaves plastika, którego nie polecam również. Niewygodne toto.
Aktualnie używam tego - http://musicman.pl/sklep/gitara-i-akces … 9215-8944/ - zdecydowanie polecam
Jeżeli nie znasz swojego rozmiaru, proponuję wziąć L i M, a potem sobie wybrać. Ja wcześniej grałem Mkami ale przerzuciłem się na Lki, właśnie na taką jak podrzuciłem.
Nie zapomnij zaopatrzyć się w jakiś pilniczek, bo pazurek trzeba spiłować do pożądanego rozmiaru i kształtu (mówię tu o "ostrzu").

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

7

Odp: Jakie struny do elektryka? Temat troszkę inny niż dotychczasowe

Szefie, a to kupić tylko na kciuk czy osobno też 4 na pozostałe palce (wiadomo, są inne niż na kciuk)?

8

Odp: Jakie struny do elektryka? Temat troszkę inny niż dotychczasowe

Ja używam tylko na kciuk. Mam delikatne, miękkie brzmienie strun wiolinowych (pierwszych trzech, najcieńszych) uderzanych opuszkami palców i wyraziste struny basowe uderzane pazurkiem.

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

9

Odp: Jakie struny do elektryka? Temat troszkę inny niż dotychczasowe

Szefie, a jak to ma się do elektryka? : ) Tak samo jak na Twojej F310 czy inaczej..?

10

Odp: Jakie struny do elektryka? Temat troszkę inny niż dotychczasowe

Na elektryku też nie używam zwykłej kostki.
Gram albo pazurkiem i palcami (fingerstyle), albo pazurka używam jak kostki. Jak dla mnie, spisuje się świetnie. W szybkich rockowych riffach też.
Niestety pazurek utrudnia sztuczne flażolety. Gdy stwierdzisz, że chcesz je umieć to napisz a powiem Ci jak, opracowałem technikę robienia ich używając pazurka.
A, i nie musisz do mnie mówić "szefie" smile

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

11

Odp: Jakie struny do elektryka? Temat troszkę inny niż dotychczasowe

ok Kierowniku : D a piosenki... akordowe jak grać na elektryku? mam gitarę podłączoną do kompa to bardziej słyszę samą elektronikę niż jakiś dźwięk - guitarrig 5.

czyli grasz tylko jednym palcem? : D

12

Odp: Jakie struny do elektryka? Temat troszkę inny niż dotychczasowe

Czasami akordy uderzam wszystkimi palcami poza kciukiem, czasami samym pazurkiem na kciuku użytym jako kostki. O to pytałeś?

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

13

Odp: Jakie struny do elektryka? Temat troszkę inny niż dotychczasowe

też : ) a jak grać akordowo na elektryku...? mam samie brzędknięcia ... a nie dźwięki przypominające akordy

14

Odp: Jakie struny do elektryka? Temat troszkę inny niż dotychczasowe

A czy akordy na niepodłączonej gitarze brzmią okej?

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

15

Odp: Jakie struny do elektryka? Temat troszkę inny niż dotychczasowe

wiadomo - są bez tego... echa akustycznego, ale są akordy, tylko po podłączeniu do PC (mobo to ASUS P5K SE) i guitar rig 5 czy bez niego gitara brzmi tak.. słuchać brzyyyyyy, a nie akordu

16 (edytowany przez GeNeX 2012-01-07 13:54:15)

Odp: Jakie struny do elektryka? Temat troszkę inny niż dotychczasowe

Skoro akordy nie wybrzmiewają po podłączeniu, wyłącz w guitar rigu wszyściutkie efekty i powiedz jak brzmi.

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

17

Odp: Jakie struny do elektryka? Temat troszkę inny niż dotychczasowe

powiem tak - dźwięk niby jest akordopodobny, ale ta elektronika zagłusza akordy : / powiem, że to nie jest wina gitary

18

Odp: Jakie struny do elektryka? Temat troszkę inny niż dotychczasowe

a ja ci powiem że najleprze dotej pory struny jakie miałem to Elixir 10-46 są po prostu świetne bardzo wytrzaymałe teraz tylko takie używam fakt że są drogie ale wytrzymują 2 razy dłużej niż inne jakie używałem a było ich troche na początku moich zmagań z gitarą no piękne brzmienie maja

19

Odp: Jakie struny do elektryka? Temat troszkę inny niż dotychczasowe

wiecie... i tak nie wiem jak zrobić ładny dźwięk ; / przecie to nie skyway!

20

Odp: Jakie struny do elektryka? Temat troszkę inny niż dotychczasowe

nagraj, prześlij, udostępnij

21

Odp: Jakie struny do elektryka? Temat troszkę inny niż dotychczasowe

jak będę miał chwilkę to nagram coś tam (nawet zbytnio dobrze nie brzdąkam niej big_smile) i Wam prześlę. mam lekcje do 17 i remont w domu więc sprawa utrudniona. dziś ją jeszcze odebrałem od facia, to powiedział, że świetnie gra. dodał, że może mi po znajomości sprzedać piecyk za 400zł używany wielkości zmywarki zamiast 2000zł jak to u mnie w sklepie jest. jeszcze sobie przetestuję ją na piecyku i może się skuszę.

22

Odp: Jakie struny do elektryka? Temat troszkę inny niż dotychczasowe

OK, została wyregulowana, trochę dokręciłem i gites. Do tego komputer tylko przeszkadza bo słychać typowy szum dla komputera, głośników (na 100% nie wina gitary).