121

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Tia ale to był sounder za niecałe 500 PLN. Czyli z "górnej półki" big_smile

122 (edytowany przez krzychoo 2011-09-19 15:08:53)

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Mój mały poradnik

1. Nie kupować gitary przez internet - chyba że osobiście płacisz przy odbiorze i możesz ją sprawdzić zanim zapłacisz.

2. Odwiedzić sklep najlepiej z kimś kto ma wiedzę na ten temat: zagra, sprawdzi i doradzi - wiadomo rada sprzedawcy też jest ważna ale czasem zdarza się towar w sklepie którego trzeba się pozbyć więc jeśli się nie znasz to go kupisz.

3. Większość marek wymienionych w pierwszym poście to rzeczywiście sprzęt z najniższej półki ale nie ukrywajmy że da się na tym grać  - głównym mankamentem jest przede wszystkim jakość a co za tym idzie trwałość instrumentu. Jeśli naprawdę chcesz grać na gitarze to taką będziesz musiał zmienić po roku lub wcześniej. Więc lepiej dołożyć 100 - 200 zł i kupić taką która starczy na lata ( a w razie czego uda się ją sprzedać ) albo jeśli masz kasę tylko na taką za 100 -200zł to lepiej kupić używaną.

4. Ceny przyzwoitych gitar:

Klasyczne: średnio od 350zł wzwyż - najlepszy stosunek jakości do ceny to Yamaha C-30 i C-40. Oczywiście są jeszcze Hohnery w podobnych cenach ale ustępujące jakością brzmienia  Yamahom.

Akustyki: w wersji western od 350zł wzwyż - Przy czym na pewno chodzi tu wyłącznie o markę Tenson ( i moim zdaniem na początek to dobra gitara - "wyjątek" z podanych firm na 1szej stronie - oczywiście gitary klasyczne i elektryczne tensona to inna bajka ). Pozostałe firmy mają przyzwoite (znaczy lepiej brzmiące) modele od śr. 500zł wzwyż. W wersji jumbo nie ma tanich gitar - od średnio 700-800zł można coś znaleźć.

Elektryki: zwykle poniżej 500zł nie da się znaleźć nic przyzwoitego i dlatego nie polecam wydawać mniej. I być może też przez wyższą cenę mamy zdecydowanie większy wybór i takim firmom jak Fender, Ibanez, Cort, Yamaha nawet przy najtańszych gitarach można zaufać.

5. No i nie kupować gitar które polecają ci którzy nie umieją grać, nie wybierać tylko po kolorze, po firmie, no i najważniejsze nie tylko wg ceny. Jeśli masz "dobrego" nauczyciela zapytaj go na czym gra i co by doradził a najlepiej weź go ze sobą do sklepu.

Chcesz nauczyć się grać? Napisz do mnie - mieszkam w Katowicach i udzielam lekcji. gg 5428084

123 (edytowany przez madziuchna 2011-11-10 17:30:53)

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Ostatnio grałam na 3 g<piiiiiiii>anych gitarach(echo,sounder,i jakiś chiński "no name") i poza tym, że palce bolały jak <piiiiiiiiii> dźwięk nawet nawet.
I nie piszcie odp. typu
   

Nie miałaś okazji porównać z lepszą,to co ty możesz wiedzieć!

bo ja gram już dobry roczek,poza tym porównywałam je z moim akustykiem widocznym w sygnaturze big_smile

Epiphone AJ 100

124

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Palce bolały bo taka marka gitary ? Zabawne.

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

125

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Sylwester napisał/a:

Palce bolały bo taka marka gitary ? Zabawne.

Nie przez markę,tylko przez wysoką akcję strun!

Epiphone AJ 100

126

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

@krzychoo ja tam mam tensona(elektryka) i polecam wink  ponad rok go juz mam, jeszcze na nic nie narzekałam smile

127

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Witam. Jestem nowy na tym forum. Niestety czytając forum jak i turtorial niestety się zasmuciłem. Dostałem gitarę akustyczną (nie klasyczną) w prezencie... niestety marki echo. Nie wiedziałem, że jest to po prostu shit. Chcę się nauczyć grać na gitarze. Co mam teraz zrobić? Wolę akustyka, ponieważ w przyszłości chcę się przenieść na elektryczną(kapela rockowa/heavy metalowa).

Z góry dziękuję z info.

128

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Proste - graj na niej big_smile

129

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

od razu kup elektryka

130

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Panki napisał/a:

od razu kup elektryka

Tylko ja pojecia o grze narazie nie mam... Dlatego uczę się na akustyku - poźniej będzie łatwiej bo podobne jak nie takie same chwyty się używa.

131

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

równie dobrze możesz się uczyc na elektryku

132

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Takie same... Tylko IMHO nie opłaca ci się dwa razy inwestować...

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

133

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Siostra dała gitare w prezencie to i najpierw na niej się naucze big_smile udało mi sie zauważyć pewne wady w niej:

- na pierwszym progu struny są 1mm nad nim - na 12 około 1cm tongue
- brak pręta w gryfie - gryf klejony


Ogólnie to się dobrze "gra" gitara w miarę stroi tylko "gitarzysta" zły.

134

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

SzateX napisał/a:

- na pierwszym progu struny są 1mm nad nim - na 12 około 1cm tongue

Na 12 progu wysokośc powinna byc mniej więcej połowę mniejsza niż jest u ciebie wink
A skoro nie masz pręta to nie wyregulujesz tego.

135

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Nie jestem znawcą ale zgadzam się że gitary w przedziale 70 zl- 200 zł to chłam. Nadają się jedynie do nauki strojenia (bardzo szybko się rozstrajają) i ewentualnie ćwiczenia chwytów, bicia itd itp.
Jednak dla bardzo początkujących wbrew pozorom kupno najtańszej gitary może być dobrym rozwiązaniem. Wywalenie 80 zl w błoto (gdy jednak muzykowanie się nie spodoba) nie boli tak jak wywalenie 200-250 zl.
Ja kupiłem "legendarną" adelite, którą mam zamiar mieć maks pół roku, po to aby przesiąść się później na elektryka - już wiem że chcę grać na gitarze:).
W przypadku kupowania najtańszych gitar polecam jednak wizytę w sklepie muzycznym. Pojedyncze egzemplarze najtańszych instrumentów różnią się od siebie znacznie.

Jeżeli ktoś jednak jest zdeterminowany i wie że nie zrezygnuje z nauki po miesiącu polecam jednak zainwestowanie w lepszy sprzęt.

136

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Nie zgadzam się, tańszy sprzęt czyli kiepsa jakość, czyli od razu cię odrzuca od instrumentu, jeśli sie roztraja to dziwięk jest nie przyjemny, gra na takim czymś od razu zniechęca do dalszego kontaktu z instrumentem.

137

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Ja mam klasyka EverPlaya za 400zł i gra mi się na nim dobrze. Usuń go z tej listy, wcale niezła gitara. Byle nie kupywać gitar za 99,-

138

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

To, że twój jest ok, nie znaczy, że każdy inny będzie takiej samej jakości. To lista, która ma przestrzec przed firmami, u których często trafiają się buble (co nie oznacza, że nie trafiają się czasem perełki).

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

139

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

ja mam gitare firmy Ever Play model EV-125. Kupiłam ja na allegro 4 lata temu, z przesyłka wyszło 320zł i nie narzekam. Gitara sie nie rostraja. Moze i nie jestem jakas bardzo doswiadczona w tych sprawach,ale gra na niej czasem znajomy, ktory skonczył szkołe muzyczna drugiego stopnia i jeszcze złego slowa o tej gitarze nie powiedział wink nie wiem czy trafiła mi sie taka jedna na kilkaset ale nie zaluje zakupu tej gitary wink)

Gitarzysta – osoba na ogół pod wpływem używek, obsługuje gitarę. Gitarzystę można zrobić mieszając odrobinę zapału, odrobinę talentu i odrobinę gówna, ale nie za dużo, bo wyjdzie basista.   ;]

140

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

gitare kupilem sobie jakies 3 miechy temu i nie przegladalem zadnych for gitarowych. wchodze w ten temat, pierwsza wymieniona firma - MSA XDD... btw nie trybial mi w niej 3 progi, 12, 13 i 14(nie da sie docisnac, przez co brzecza). naprawde nie polecam firmy MSA...

141 (edytowany przez macho1 2014-09-13 13:07:03)

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Za cenę tych wyrobów gitaro podobnych typu Sky Way, Ever Play, Adelita, Sounder, Vision, Dimavery, Harley Benton i pigmej wie jeszcze jakie bo ciągle zmieniają nazwy(wiadomo dlaczego) można mieć dobrą używaną gitarę tj. Slamm XP1 albo Wash Wi 14. Oto link gdzie gość porównuje Epi Explorer z H.Beton Explorer

http://www.youtube.com/watch?v=-tLxhZeJxr4

Beton jest nie grywalny. Aktywne przystawki ma hehe a nowa gita kosztuje z 300 zł hehe