1

Temat: Gitara przy komputerze.

Witam, no więc dzisiaj dostałem swoją pierwszą gitarę elekrtyczną (squier bullet) tylko że nie zamówiłem jeszcze wzmacniacza z powodu innych wydatków. Dostałem kabel i przejściówkę i właściwie wszystko, problem jest w tym że kiedy podłączam swoją gitare do komputera po prostu nic się nie zmienia.. gitara gra tak jakby nie była podłączona, mam kilka wejść do mikrofonu i głośników. Próbowałem w każdym ale tuner komputerowy wyczuwał dźwięki z podłączonej gitary i udało mi się ją nastroić jednak nie działa przy komputerze, na wzmacniacz w najbliższym czasie nie mam jak uzbierać. Macie jakieś rady? Czytałem poradniki w necie ale na nic się nie zdały bo tam jest tylko o ustawieniach dźwiękowych, o przejściu z jacka do minijacka i o podłączaniu.

2

Odp: Gitara przy komputerze.

Spróbuj wejść w głośność. Ten głośniczek w prawym dolnym rogu. Wejdź we właściwości. Tam w odtwarzanie czyli dopisek "Output". U mnie jest to "Realtek HD Audio Output". Zaznacz

-Front Pink In
-Rear Pink In

(chyba te dwa, nie?)

i pogłośnij je. Powinno pomóc. Jeśli nie, to ja nie wiem sad

3

Odp: Gitara przy komputerze.

zaznaczyłem i podłączyłem gitarę no i nic. tylko ruszam kablem to słychać szumy w głośnikach ale tak to nic. nie wiem co się dzieje..

4

Odp: Gitara przy komputerze.

Jaka gitara? Bo powinieneś mieć na niej pokrętła. I jedno jest od głośności. Albo dwa nawet, jak w gibsonowatych. Jak przekręcone na 0 to nie będzie nic.

5

Odp: Gitara przy komputerze.

napisane w pierwszym poście że squier, tak, pokrętła sprawdzałem dokładnie i wszystkie są na 10. nie wiem o co może chodzić. cóż to chyba jedynym wyjściem będzie kupno wzmacniacza.

6

Odp: Gitara przy komputerze.

Oj sorry, nie zauważyłem. Squier Bullet rules smile Ja bym na Twoim miejscu pokombinował. Wejdź jeszcze raz w ustawienia głośności, wszystko pozaznaczaj z outputa i na maksa weź. Może wtedy zadziała. Ale i tak w sumie wzmacniacz jest potrzebny...

7

Odp: Gitara przy komputerze.

graj bez wzmaka ;P u mnie zeby z kompa bylo slychac trzeba naprawde mocno volume podkrecic, oprocz tego w ustawieniach gdzies zmien czulosc mikrofonu na maxa... i nie zapomnij dac volume w gitarze na maxa ;P

8

Odp: Gitara przy komputerze.

spróbowałem z każdym ustawieniem output i każde dałem na maxa. Nic nie działa, z tą czułością mikro spróbuje jutro bo już późno i trochę śpiący jestem. Jeszcze napisze czy coś się poprawiło

9

Odp: Gitara przy komputerze.

Opcje dźwiękowe - nagrywanie - zaznacz główne urządzenie swoją gitarę, wejdź w opcje tego, nasłuchiwanie i zaznacz "nasłuchuj urządzenie". Spróbuj w ten sposób.

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

10

Odp: Gitara przy komputerze.

http://www.asio4all.com/

przyinstaluj asio4all, dobry sterownik bez którego praktycznie nie jest możliwe granie bez opóźnień. Jeżeli nie używasz żadnego oprogramowania gitarowego, to żeby usłyszeć cokolwiek musisz podpiąć się w złącze lineIn (niebieskie), które powinno generować jednokanałowy dźwięk mono. Używając oprogramowania do przetwarzania sygnałów, dodawania efektów, wpinaj się normalnie w złącze mic(różowiutkie).

11

Odp: Gitara przy komputerze.

Asio nie dotyczy midi? (nie linczujcie, nie znam sie)

12

Odp: Gitara przy komputerze.

Asio to dodatkowy sterownik dla WDM który w specyficzny sposób pomaga komunikować się urządzeniom wejścia-wyjścia z zakresu audio, zapewniając zmniejszoną latencję sygnału. Zasadniczo, nie wchodząc zbytnio w kwestie techniczne, jest to pewnego rodzaju "wspomagacz" sterownika karty dźwiękowej - nie zastępuje go, ani go nie ulepsza - używa w specyficzny sposób transmisji strumieniowej WDM by skracać czasy przetwarzania sygnału.

13

Odp: Gitara przy komputerze.

Jaką masz karte dzwiękową?? jeżeli taką która obsługuje 5.1 to to odinstaluj sterowniki i zainstaluj standardowe windowsowe u mnie na karcie z obsługą 5.1 po zainstalowaniu sterowników producenta gitara też nie grała no i oczywiście asio4all a i jeszcze nie możesz mieć żadnych programów uruchomionych typu winamp przeglądarka internetowa tylko program który emuluje wzmaka np guitar rig inaczej asio4all nie załapie