1 (edytowany przez weqer 2011-08-15 23:34:17)

Temat: Knockin on the heaven's door & Beat it

Chodzi tu dokładnie o solówki z których nie potrafię załapać 2 technik. Pierwsza jest w 2giej solówce slasha z ww utworu na samym końcu rozkręca on nutkę. Nie wiem jak się nazywa ta technika, widziałem jak gość na coverze to robi wyraźnie a i tak krucho mi z tym.Na tabulaturze wygląda mniej więcej tak(chodzi o ostatnią nutę):
                                                <   
------------------------------------------------
--------------------------------------7--------
---11~~10~~10^8~~6~~4-3--------------
----------------------------------4------------
-----------------------------------------------
-----------------------------------------------

Jeżeli chodzi o beat it to mamy sam początek. Tutaj technika to chyba wymuszone flażolety bo słychać taki charakterystyczny pisk. Nauczyłem się tej techniki na solo z unforgiven ale tutaj to chyba jest jakaś zupełnie inna liga ^^. Tab(chodzi o te 14ki):
----------------------------------------------
----------------------------------------------
--(2)p0\/2^/7(14)/9(14)------------------
---------------------------------------------
----------------------------------------------
---------------------------------------------

2

Odp: Knockin on the heaven's door & Beat it

To pierwsze to vibrato - przeczytaj sobie w kursie o technikach gry najpierw!
Co do drugiego to sam nie wiem może opcjonalnie można zagrac, ale chyba nie, nie wiem, może ktoś bardziej doświadczony się wypowie big_smile

3

Odp: Knockin on the heaven's door & Beat it

Czytałem to co prawda dawno i jeszcze teraz sprawdziłem i nie ma tam nic napisane, że służy to do wydobywania dźwięku od zero do poziomu w którym go słychać coraz bardziej. Chociaż przyznaję, że to wygląda jak vibrato jak ludzie to grają ale ja próbowałem z tą techniką i jakoś nie wchodzi hmm

4

Odp: Knockin on the heaven's door & Beat it

W Beat It to tam jest chyba faktycznie wymuszony (nie sztuczny tj. zakkowy) na 14 progu (tak wnioskuję z tabów). Nie mam co prawda gitary pod ręką.

Chodzi w każdym razie o to, że najpierw slajdujesz na 7 próg i 'pukasz' tą samą strunę palcem prawej ręki nad 14 progiem, potem slajdujesz na 9 próg i tak samo uderzasz tak samo nad 14.



Jeżeli dobrze rozumiem twoje intencje co do solówka slasha to jest to sprzężenie zwrotne: http://pl.wikipedia.org/wiki/Sprz%C4%99 … 8muzyka%29


Jak średnio widzisz opcję rozkręcania nagłośnienia to pokombinuj z flażoletem wymuszonym i gałką głośności. smile

5

Odp: Knockin on the heaven's door & Beat it

Z beat it zaczęło czasami wychodzić ale nie do końca chyba załapałem jak to powinno prawidłowo wyglądać. Co do tego sprzężenia zwrotnego to w ogóle nie mam zielonego pojęcia jak to uzyskać ^^

6

Odp: Knockin on the heaven's door & Beat it

Rozkręć gain i przyłóż gitarę do pieca. cool


Co do Beat It: zagraj nutkę na strunie g na 7 progu a potem potem dotknij palcem prawej ręki tą właśnie strunę dokładnie nad 14 progiem. Tylko nie przestawaj trzymać na 7.

7

Odp: Knockin on the heaven's door & Beat it

Ok ok już załapałem to w beat it. A co do kothd to znalazłem lekcje na yt i tam gościu rzeczywiście stosuje vibrato ale jakoś chyba inaczej -> http://www.youtube.com/watch?v=pU-pn5wq0_Q  . Nie wiem jak to zrobić hmm

8

Odp: Knockin on the heaven's door & Beat it

Na ostatnim dźwięku przed tym vibrato przykręć trochę gałkę głośności, a potem zagraj ten dźwięk co masz na nim vibrato i stopniowo podgłaśniaj. smile

9

Odp: Knockin on the heaven's door & Beat it

Wielkie dzięki za pomoc smile

10

Odp: Knockin on the heaven's door & Beat it

Nie ma za co. smile