Temat: Dlaczego każdy klasyk z cutaway ma też elektronikę?

Wiem, że tutaj na forum jest zdecydowanie więcej entuzjastów gitary elektrycznej i akustycznej ale pewnie znajdzie się ktoś kogo kręcą klasyki i podzieli się wiedzą.

Chodzi o to, że przeglądając w sklepach internetowych różne gitary klasyczne, zauważyłem że klasyki, które mają cutaway mają także elektrykę. Nie znalazłem klasyka z cutaway, a bez elektryki. I zastanawiam się właśnie czemu tak jest?

Oczywiście mam swoje teorie i domysły. Tłumaczyłem to sobie mniej więcej tak, że cutaway w pewien sposób modyfikuje dźwięki wydobywające się z gitary co ponoć w akustykach nie jest tak odczuwalne, natomiast w klasykach może mieć to znaczenie ze względu na mniej wyrazisty, słabszy (cichszy) po prostu dźwięk. Stąd więc elektryka aby ten dźwięk wzmocnić.

Czekam teraz, aż ktoś włoży palce w luki mojej przewiewnej teorii i powie mi ile było w niej prawdy, czy może chodzi o coś zupełnie innego.

Czekam na konkretne odpowiedzi.

2

Odp: Dlaczego każdy klasyk z cutaway ma też elektronikę?

Z tego co wiem to przez cutaway pudło traci na symetryczności i przez to jest cichsze i brzmi trochę gorzej niż pudło symetryczne.
Co do elektroniki w klasykach... nie wydaje mi się. Przetworniki działają na takiej zasadzie że muszą mieć drgający przewodnik, a nylon akurat z tego co wiem nie przewodzi prądu. Chyba ze przetworniki działają tu na jakiejś innej zasadzie...

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

3

Odp: Dlaczego każdy klasyk z cutaway ma też elektronikę?

Faktem jest, że gitar elektroklasycznych trochę można znaleźć.
Proszę bardzo, poniżej link do pobliskiego sklepu muzycznego, kategoria: gitary elektroklasyczne
>>klik<<

Głównie chodzi mi o to dlaczego nie ma (przynajmniej ja nie znalazłem) klasyków z cutaway, a bez elektroniki? Wszelkich innych informacji też chętnie wysłucham.

4

Odp: Dlaczego każdy klasyk z cutaway ma też elektronikę?

Moim zdaniem takie gitary są dla osób, które chcą profesjonalnie grać zaawansowane utwory klasyczne i flamenco, stąd właśnie wcięcie i elektronika (aby nagłaśniać się na koncertach).

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

5

Odp: Dlaczego każdy klasyk z cutaway ma też elektronikę?

Dzięki, już jestem troszkę  bogatszy, jeśli chodzi o informację

6

Odp: Dlaczego każdy klasyk z cutaway ma też elektronikę?

Sting gra właśnie na takiej gitarze smile