Temat: Jakie drewno na podstrunnicę jest najlepsze?

Hej wszystkim smile Mam do was pytanko, mianowicie o drewno z jakiego wykonana jest podstrunnica. Jakie jest najlepsze i w ogóle jaką to robi różnicę (np. jaka różnica jest między gryfem z podstrunnicą z klonu, mahoniu - czegokolwiek)? Z góry dziękuję za pomoc.

Nie ma celów nie do osiągnięcia, nie ma dusz nie do uratowania, nie ma królów i królowych z pochodzenia. Wiesz, co mam na myśli?

2

Odp: Jakie drewno na podstrunnicę jest najlepsze?

Klon, palisander, heban. Różnica jest w brzmieniu, ale na ten temat więcej Ci juz nie powiem, bo nie miałem jeszcze porównania (tlyko palisander).

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

3 (edytowany przez Sylwester 2011-07-25 10:24:31)

Odp: Jakie drewno na podstrunnicę jest najlepsze?

Gdzieś na innej stronie kiedyś widziałem opis każdego drewna i czym się charakteryzuje. Poszukaj, a znajdziesz wink Nie wiem czy mogę podać stronę.

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

4

Odp: Jakie drewno na podstrunnicę jest najlepsze?

Jeśli się nie mylę, to jest to forum gitara-online. Adres sami znajdziecie wink Jeśli się nie mylę, to kiedyś dawałam link na tym forum.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421