Temat: List Do Boga

Nie wiem jakie jest bicie gitarowe do piosenki List Do Boga może wy wiecie to proszę pomóżcie                PROSZĘ!!!!!!!!:|

2 (edytowany przez drahnastyzacky 2011-02-25 19:27:01)

Odp: List Do Boga

Usiądź spokojnie weź gitarę do ręki puść materiał najlepiej video i machaj ręką aż wyłapiesz bicie.

Epiphone Dr-100,Epiphone Les Paul Special II + Line 6 IV spider 15

3

Odp: List Do Boga

4/4, czyli uderzasz w rytm liczenia 1 i 2 i 3 i 4 i.

4

Odp: List Do Boga

Jak już koleżanka zaczęła taki wątek, to mam kilka pytań smile Od razu mówię, że gram/próbuję grać na gitarze od 3 tyg i nie idzie mi bicie. Proszę o rozpisanie, jakie jest dla tych piosenek:
1. Bo jak śmierć potężna jest miłość.
2. Ukaż mi Panie swoją twarz.
3. Niechaj zstąpi Duch Twój.
4. W lekkim powiewie przychodzisz do mnie Panie
5. Spocznij na nas Duchu Pana
6. Ofiaruje Tobie, Panie mój.
7. Tyś jak skała, Tyś jak wzgórze
8. Jezus daje nam zbawienie
9. Przed obliczem Pana uniżmy się
10. Panu naszemu pieśni grajcie
I chyba tyle. Słucham tych piosenek, ale tak szybko grają, że nie słyszę bicia big_smile Proszę o rozpisanie, jak bić, np ggddgd, wiem, że może proszę o zbyt wiele, ale chciałabym się tego nauczyć porządnie grać. smile
Pozdrawiam i czekam na odp.

5

Odp: List Do Boga

Haha. Mamy Ci napisać jakie jest bicie? Nie żartuj, bo niby jak ktoś ma Ci to powiedzieć? Musisz wyczuć, jak uderzać w struny, innej rady nie ma. Jak będziesz ciągle się uczyła, że masz bic np. dół dół góra dół czy coś to sie w życiu nie nauczysz grać akordami. Ćwicz, a w końcu wyłapiesz o co be.

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

6

Odp: List Do Boga

Aha, czyli kazdy, kto uczył się grać na gitarze, uczył się bicia sam? To po co szkoły muzyczne? big_smile W takim razie dziękuję za "pomoc".

7

Odp: List Do Boga

naaatasha napisał/a:

To po co szkoły muzyczne?

Po to żeby sie uczyć nut. Myślisz, że w szkole muzycznej uczą "bicia"? tongue

naaatasha napisał/a:

Aha, czyli kazdy, kto uczył się grać na gitarze, uczył się bicia sam?

Nie, mamusia mu pomagała. Jasne, że sam.

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

8

Odp: List Do Boga

Czy oprócz Kludiji, ktoś może mi dać jakieś podpowiedzi, co do bicia? smile Jakąś jedną piosenkę z tych wymienionych dla przykładu.

9

Odp: List Do Boga

Klaudija napisał/a:

Haha. Mamy Ci napisać jakie jest bicie? Nie żartuj, bo niby jak ktoś ma Ci to powiedzieć? Musisz wyczuć, jak uderzać w struny, innej rady nie ma. Jak będziesz ciągle się uczyła, że masz bic np. dół dół góra dół czy coś to sie w życiu nie nauczysz grać akordami. Ćwicz, a w końcu wyłapiesz o co be.

big_smile:D:D:D:D:D:D:D

10

Odp: List Do Boga

Nie wyłudzisz nigdzie czegoś takiego jak bicie do danej piosenki, także przestań tracić swój czas i opracuj coś sama.

11

Odp: List Do Boga

jak nie wiesz jak zacząć to to potup, załap rytm, improwizuj

12 (edytowany przez naaatasha 2011-07-20 15:46:46)

Odp: List Do Boga

Jak mi wyłudzę bicia do piosenki, to w takim razie co znaczą 3 pierwsze posty w tym temacie? big_smile big_smile śmiejmy się więc razem:D

13

Odp: List Do Boga

ewelinka chciała rozpisane bicie, that's the joke

14 (edytowany przez matikolbudy 2011-07-20 19:07:16)

Odp: List Do Boga

Szczerze jeśli korzystasz z jakiegoś rozpisanego bicia przez całą piosenkę ograniczasz sobie pole manewru, a gitarzysta powinien trochę poeksperymentowac z biciem, bo inaczej piosenka jest ,,mdła'' i ciągnie się jak flaki z olejem.
Podsumowując: słuchaj dokłądnie piosenek, staraj się załapac bicie i eksperymentuj smile