1

Temat: Jak stłumić struny?

Jak stłumić struny? Bo jest piosenka że trzeba zagrac 3 struny stłumione "martwe"!
[video]http://www.youtube.com/watch?v=jIsNYJdIYPo[/video]

2

Odp: Jak stłumić struny?

Ja to osobiście zagrałbym to tak ze tam gdzie jest tłumienie na akordzie G stłumiłbym wszystkie struny czyli gram G i rękę ustawiam tak ze tłumię all (dalej trzymając akord G) mi to brzmi tak samo wink

3

Odp: Jak stłumić struny?

Palm muting wykonuje się prawą dłonią, martwe nuty lewą (o ile czegoś nie pokićkałam, jak to zwykle bywa w moim przypadku).

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

4 (edytowany przez Adisek 2009-06-15 21:31:43)

Odp: Jak stłumić struny?

No dobra tłum wszystkie struny tylko jak mam to zrobić? Palm muting już wiem ale co z martwą?
W ogóle są jakieś łatwe techniki tłumienia?

5

Odp: Jak stłumić struny?

No wiec z tego co ja widze to nie jest styl palm muting to co on uzywa tylko zwykle tlumienie lewa reka ale rozniwez moge sie mylic wink spruboj to zagrac tak ze przy lapaniu tych akordow co on tlumi zagraj normalnie pozniej lekka dotykaj strun opuszkami palcow tak by struny nie wydobywaly juz czystego dziweku G. Kurcze a tak na marginesie trudna sprawa takie cos wytlumaczyc ja to jechalem na czuja jak bicie ^^ no nic sprobuj tak to zagrac jak napisalem moze sie wczujesz jesli pograsz troche "smeels like teen spirit" tam tez uzywa sie tlumienia i zakapujesz o co chodzi ;]

6

Odp: Jak stłumić struny?

w tym podstawowym riffie? ja tam używam martwych. PM chyba tam nie pasuje wink ale to tylko moje zdanie tongue

7

Odp: Jak stłumić struny?

Jak sie zastanowilem to moze byc tlumienie prawa reka ale nei palm muting tylko na zasadzie ostrego stopu czyli nie wybrzemiwa Ci akord tylko po uderzeniu odrazu tlumisz go prawa reka. A i nie poelga to na tym ze grasz i nagle kladziesz reke na strunach tylko grasz i trzymajac normalnie reke jakbys chcial grac szybko ja tlumisz prawa strona dloni  ;p

8

Odp: Jak stłumić struny?

Pearl napisał/a:

A i nie poelga to na tym ze grasz i nagle kladziesz reke na strunach tylko grasz i trzymajac normalnie reke jakbys chcial grac szybko ja tlumisz prawa strona dloni  ;p

Palm Muting? Zgadzam się smile

9 (edytowany przez Pearl 2009-06-20 21:48:18)

Odp: Jak stłumić struny?

Nie znaczy moze tak sie wydaje ze o to mi chodzi bo zle  to opisalem ale tutaj nie chodzi o trzymanie reki przy mostku i granie tylo o granie i nagle tlumienie, ehh tak wiem to pogmatwane podam link i bedzie chyba wiadomo o co mi chodzilo ^^ http://www.youtube.com/watch?v=JfdhZfXi … r_embedded to jest inny utwor ale chodzi mi tutaj o styl tlumienia mam andizeje ze wiecie juz o co mi chodzi mniej wiecej ^^

10

Odp: Jak stłumić struny?

Nie znam angielskiego i nie za bardzo czaje ocbg. tongue
Ale z tym tłumieniem  wiem o co chodzi ale cholernie trudno to wykonać.
Używam tego tłumienia jakie napisałeś czyli zmienianie siły jaką dociskasz struny.
G dur w miarę wychodzi ale gorzej jest z e mollem bo tam tylko 2 struny naciskasz i nawet jak poluzuje to w inną trafie i zabrzmi no nie?

11

Odp: Jak stłumić struny?

no e juz tak raczej nie stlumisz chociaz jakbys sie postaral dasz rade malym palcem tongue ale to raczej niezbyt wygodne sprobuj nagle urwac dzwiek prawa dlonia