Temat: Nasze Recenzje Gitar

Sądzę, że wpadł mi dobry pomysł, a więc do rzeczy
wiele osób pyta się 'jak gra gitara xxx, czy jest dobra, która lepsza x czy y' itp.
więc może ktoś zrobi temat, w którym MY będziemy opisywać, recenzować SWOJE gitary
tj. pan x yamahę f-310, pan y ma marrisa d220m --- oboje wstawią recenzję tutaj
pan 'z' myśli którą z tych gitar wybrać, a tak zamiast szukać recenzji po internecie(czasem nawet po ang.) przeczyta sobie zamieszczoną tutaj która skłoni go do zakupu
ocz. nie chodzi mi o recenzje typu '10/10 gitara pro elo, zaje brzmi, kupujcie'
tylko maksymalnie obiektywne odczucia na temat gitary

A wy co o tym myślicie?

2

Odp: Nasze Recenzje Gitar

Jak już coś takiego tworzyć, to przydałby się nowy dział, gdzie określone by było, jak recenzować sprzęt (stałe punkty, które byłyby w każdej recenzji). I na każde wiosło jeden temat. Ale to już wszystko od Darka zależy.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

3

Odp: Nasze Recenzje Gitar

To będzie wyglądać tak mniej więcej tak "Kupiłem gitarę XYZ jest świetna bo gra" i nic z tego nie wyniknie bo każdy chwali swoje.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

4

Odp: Nasze Recenzje Gitar

Vicossess napisał/a:

ocz. nie chodzi mi o recenzje typu '10/10 gitara pro elo, zaje brzmi, kupujcie'
tylko maksymalnie obiektywne odczucia na temat gitary

mpx, przeczytałeś mój post cały, chodzi mi obiektywne recenzje, i mam nadzieje że jakby pomysł wszedł w życie to recenzje 'jest super bo gra' byłyby usuwane.

5

Odp: Nasze Recenzje Gitar

Jestem za. IMHO (jeżeli moje zdanie zostanie wzięte pod uwagę) to niezły pomysł, ale trzeba do tego podejść racjonalnie.

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

6

Odp: Nasze Recenzje Gitar

Obiektywny to jest pomiar woltomierzem, a nie recenzja. Nie ma obiektywnej recenzji, szczególnie przez ludzi którzy nie mieli styczności z kilkunastoma innymi gitarami.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

7

Odp: Nasze Recenzje Gitar

Popieram mpx-a. Żeby zrobić porządną recenzję nie wystarczy mieć styczność z tylko jedną, własną gitarą.

Oczywiście jeżeli chcecie to możecie zakładać takie tematy, jak będą sensowne i pojawi się ich wystarczająco dużo to wydzielimy nowy dział dla nich.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

8

Odp: Nasze Recenzje Gitar

Mpx, muszę Ci przyznać rację.
Sądzę, że to forum ma to do siebie, że większość osób tutaj to początkujący.
Ja nie podjąłbym się recenzji gitary.
Gram nieco ponad rok, na jednej porządnej gitarze akustycznej, grałem na w miarę przyzwoitym elektryku, do tego zagrałem na jednym beznadziejnym akustyku i jednym jeszcze gorszym klasyku.
Znajdzie się tu grupka doświadczonych i chętnych do pisania?

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784