Temat: Wypadający humbucker

Witam! Na gitarce mykam od listopada, od niedawna posiadam używanego elektryka Fender Squier Strat. Grało się nieźle, aż do czasu, gdy wpadłem na pomysł zmiany wysokości humbuckera. Przeholowałem i spadł ze śrubek... Na jedną udało mi się go z powrotem nałożyć bez zdejmowania maskownicy. Przy próbie nałożenia go z drugiej strony się coś spaprało, sprężynka odskoczyła i teraz przy przechyleniu gitary humem do dołu wypada i śruba, i przetwornik (choć niecały, bo się trzyma z drugiej strony). Bardzo możliwe, że się odłączył jakiś kabelek, bo mam wrażenie, że dźwięk jest bardziej "suchy" niż wcześniej, tzn. działa sam single. Zdjęcie:

http://i52.tinypic.com/20qm6tt.jpg

Jedynką zaznaczyłem stronę gdzie się całe nieszczęście stało. I teraz pytanie, co mam zrobić? Rozkręcić maskownicę? Co będę ukrywał, nie miałem okazji oglądać przetworników inaczej niż zamontowanych w gitarze big_smile

2

Odp: Wypadający humbucker

Trzeba odkrecic.  Dasz rade, trzymamy kciuki  cool

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

3 (edytowany przez sukhoi191 2011-05-26 22:18:48)

Odp: Wypadający humbucker

To jest... kurde... niewiarygodne... ale... zrobiłem O.O

--edit--

Za wcześnie się cieszyłem... nadal się nie trzyma i obluzowany jest, może podłożyć coś pod spód?

4

Odp: Wypadający humbucker

TaŚma ! tongue

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

5

Odp: Wypadający humbucker

A konkretnie? big_smile

6

Odp: Wypadający humbucker

Zalej go betonem. Wtedy już się skurczybyk nie ruszy big_smile

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

7

Odp: Wypadający humbucker

To nawet dobre było Ci powiem, ale ja się poważnie pytam, nie chciałbym jej drugi raz rozkręcać. Najwyżej zostanie jak jest.

8

Odp: Wypadający humbucker

Ale to się odbije na jakości dźwięku czy tam sygnału.

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

9

Odp: Wypadający humbucker

Niewykluczone, no ale co zrobisz, nic nie zrobisz, takie życie słuchaj. Jak będzie tragicznie to rozkręcę jeszcze raz i coś podłożę, ale na razie nie jest źle, tym bardziej że śrubkę małym kawałkiem taśmy zwykłej zakleiłem i nie rusza się tak bardzo big_smile