Temat: Znane piosenki na ognisko

Jak w temacie, czyli znacie jakieś piosenki np. na ognisko które zna wiele osób(też takie które nie interesują się muzyką gitarową) i które można zagrać na akustyku ??

"Kiedy intelektualna część gry przeważa nad duchową, nigdy nie osiąga się sukcesów, nigdy nie dochodzi się do czegoś wielkiego"  John Frusciante

2

Odp: Znane piosenki na ognisko

Na przykład ,,Stokrotka" i ,,Gdybym miał gitarę"

3

Odp: Znane piosenki na ognisko

Wiem z post jest stary ale az mne korci zeby napisac o "chryzantemy zlociste" i oczywiscie przymusowo "piesn porzegnalna" wink

4

Odp: Znane piosenki na ognisko

moj piekny panie, nie licze godzin i lat, kesera, wspomniane prywatki, granica, mniej niz zero,  bialy mis, zloty krazek, gdzie strumyk plynie z wolna, szla dzieweczka, konik na biegunach, nie pij kuba, jestem z miasta, ballada o smutnym skinie

5

Odp: Znane piosenki na ognisko

moja i twoja nadzieja kazdy to u nas zna smile:) no i zawsze tam gdzie ty

6

Odp: Znane piosenki na ognisko

A "Whisky"? Może troche mniej znane ale łatwe do zagrania i idealnie brzmi na akustyku (zwrotka G C(add9), D i później przejście C D a - w oryginake jest chyba inaczej ale tak też dobrze brzmi:) )

"Nigdy w życiu nie pokocham dziewczyny, która słucha disco polo..."

7

Odp: Znane piosenki na ognisko

hey (teksański), szanty (morskie opowieści, hiszpańskie dziewczyny), Staszewski (lewe loff, dom wschodzącego słońca, baranek, Celina, gdy nie ma w domu dzieci), dżem (wehikuł czasu), łzy (narcyz, Agnieszka), elektryczne gitary (i co ja robię tu, dzieci, człowiek z liściem, wszystko c**j), brudne dzieci sida (cały repertuar)... nic mi więcej nie przychodzi do głowy tongue ale generalnie to nam się śpiewa przy okazji spotkań w plenerze :]
pozdrawiam i czekam na wasze śpiewniki ogniskowe :]