1 (edytowany przez silversurfer 2011-04-29 15:39:37)

Temat: Fishman Isys III System with Active On-Board Pre-Amp and Tuner, jak?

Witam, dzisiaj zakupiłem fendera cd-100 ce właśnie z tą elektroniką a ulotka dołączona do owej elektryki jest BARDZO uboga.

W sumie to wygląda tak:
http://img831.imageshack.us/f/zdjcie0324u.jpg/

np. grając w strunę E1 raz mi pokazuje, że w -> stronę potem w <- stronę, a potem jest napisane np. f -> a przecież to struna E1.

Przepraszam jeśli to idiotyczne pytanie, ale dopiero co rozpoczynam swoją przygodę z gitarą, proszę o wyrozumiałość wink

2

Odp: Fishman Isys III System with Active On-Board Pre-Amp and Tuner, jak?

Bo strunę E nastroiłeś do dźwięku F i dlatego pokazuje F. Kręć tak, żeby pokazało E (w tym przypadku musisz poluzować strunę).

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

3

Odp: Fishman Isys III System with Active On-Board Pre-Amp and Tuner, jak?

Ok, rozumiem. Dźwięk F nie odpowiada żadnej strunie? Czym mam się kierować przy strojeniu?
w ogóle nie mam tutaj czegoś takiego jak np. H
każdą strunę z pustej stroić tak? a cóż takiego oznacza np. "d." interesuje mnie ta kropka, jest to dźwięk wyższy, niższy?

4

Odp: Fishman Isys III System with Active On-Board Pre-Amp and Tuner, jak?

musisz wiedziec jaką strune do jakiego dźwięku stroic.

MSA-Model CW 160
Epiphone special II

5

Odp: Fishman Isys III System with Active On-Board Pre-Amp and Tuner, jak?

Powiedzmy, że chce standardowo stroić gitarę to jakie dźwięku muszą mieć poszczególne struny zaczynając od E1 kończąc na E6?

6

Odp: Fishman Isys III System with Active On-Board Pre-Amp and Tuner, jak?

e1
h
g
d
a
e6

to standardowy strój wink W nutach kropka przedłuża długość trwania dźwięku z tego co wiem, ale tutaj to nie mam pojęcia ^^

7

Odp: Fishman Isys III System with Active On-Board Pre-Amp and Tuner, jak?

dobrze, ale jak odróżnię E1 od E6 ?:) na elektryce mam napisane tylko E i ewentualnie "E."

8

Odp: Fishman Isys III System with Active On-Board Pre-Amp and Tuner, jak?

to będzie zwykłe E bo wątpie, żebyś tak naciągnął strunę E6(najgrubszą) na dźwięk tej najcieńszej(E1)

9

Odp: Fishman Isys III System with Active On-Board Pre-Amp and Tuner, jak?

Ok, wszystko już ogarnąłem, dzięki za porady smile

Racja E to E1 i E6, H to b a reszta zgodnie z przyjętymi "normami" big_smile