1

Temat: Gitara klasyczna nie brzmi tak fajnie.

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum:)
____________________

   Kilka dni temu odkopałem link do Beautiful Soul w wykonaniu Jessiego McCartneya i tę samą czynność wykonałem z moją klasyczną gitarą.

  Znalazłem link do covera Nothing Else Matter (kawałku chyba nie trzeba przedstawiać?)
[video]http://www.youtube.com/watch?v=zSqO1t8DP58[/video]
[video]http://www.youtube.com/watch?v=8IHY6qshSNo[/video]
i zacząłem ćwiczyć.

  Niestety, ten dźwięk wydawany przez MOJĄ gitarę jest beznadziejny, w ogóle nie jest podobny do tej muzyki z linku. Stroiłem gitarę przez mikrofon, ale nie jestem pewien czy zrobiłem to dobrze.

Model gitary to Hohner HC-06


Czy to moja wina? - bo źle uderzam o struny? Czy to wina gitary? - bo jest rozstrojona
I czy w ogóle mogę zagrać takie kawałki jak  Beautiful Soul czy Nothing Else Matter na klasyku z w miarę porządnym dźwiękiem?

_________
pozdrawiam zElek

2

Odp: Gitara klasyczna nie brzmi tak fajnie.

Witamy na forum wink

Do konkretów:
Po pierwsze uno - mikrofon? hmm nie za bardzo.
Po drugie uno - jaki stroik?

więcej nie pomogę. możesz spróbować ją nastroić np. z gp jak masz weź na gitarę klasyczną kilka dźwięków w gp i porównuj ze swoją. lub ściągnij z tej strony nastrojoną gitarę jest chyba w kursie

pozdro.

3

Odp: Gitara klasyczna nie brzmi tak fajnie.

Guitar Pro ma wbudowany stroik, wystarczy podłączyć mikrofon.
zElek. Musiałbyś być kompletnym matołem by nie nastroić gitary za pomocą stroika. On się nie myli co do wysokości dźwięków.
Inną kwestią jest, że nothing else matters jest utworem granym na gitarze elektrycznej (kanał czysty) z potencjometrami ustawionymi odpowiednio by uzyskać tego typu brzmienie.
Oprócz tego, utwory są zawsze wykańczane komputerowo, by brzmieć najlepiej jak to tylko możliwe - Ty grasz live.

4 (edytowany przez mpx 2009-06-03 16:29:23)

Odp: Gitara klasyczna nie brzmi tak fajnie.

Grałem na klasyku (jakimś chińskim dziesięcioletnim szicie) u siostry i Nothing else metter wychodziło normalnie. Jesteś pewien, że uderzasz dobre struny? Tabulatura jest zawsze odwrotnie, tak jakby gitara była odwrócona strunami do Ciebie.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

5

Odp: Gitara klasyczna nie brzmi tak fajnie.

Jutro nagram coś i wrzucę na forum:) Posłuchacie sami. Tak w ogóle jeśli ktoś ma klasyka to mógłby wrzucić ten utwór zagrany przez siebie na jakiś server... (to chyba marzenia:) - ale podobno sie spelniaja...)



__________
pozdrawiam zElek

6

Odp: Gitara klasyczna nie brzmi tak fajnie.

Gitara klasyczna jest beznadziejna, nadaje się chyba tylko do piosenek harcerskich bo utworów rockowych na pewno na niej nie zagrasz.

Musze sprzedać ten syf i kupić akustyka

elo

7

Odp: Gitara klasyczna nie brzmi tak fajnie.

hmm. . .. dla chcącego nic trudego. Przecież jak ktoś się uprze to zagra wszystko co będzie chciał nawet na klasyku ;p

8

Odp: Gitara klasyczna nie brzmi tak fajnie.

Tu jest inny problem. Kolega zElek zwyczajnie nie może pojąć, że gitara elektryczna ma inne brzmienie, a to już totalnie, jeśli przepuścić jej dźwięk przez wpierdylion filtrów, co robi się w czasie nagrywania w studio.

9

Odp: Gitara klasyczna nie brzmi tak fajnie.

Jednak jestem uparty i gram dalej:) Niedługo wrzucę jakiś filmik z moim udziałem to mnie ocenicie smile