Temat: Jak kabel wpływa na brzmienie?

Witam. Znacie jakies fajne kable do gitary? bo mam jakis domowej roboty;/ i czy w ogole warto kupowac kabel, czy jest jakas roznica w brzmieniu? bo nie  chce wydawac pieniedzy bez potrzeby

Epiphone Les Paul Custom      Hugnes & Kettner edition blue 60-R

2

Odp: Jak kabel wpływa na brzmienie?

Kabel jest nawet bardzo warto kupić i wydać troche kasy... Ja dałem za swoj 57.86 nowych złotych polskich (PLN) i jestem bardzo zadowolony. Gdy grałem wcześniej na takim kabelku dołączanym do wzmacniaczy (fabrycznie...) to tak strasznie piasczyło i szumiało, że nie wiedziałem dokładnie jak ta gitara brzmi... Gdy kupiłem Monstera... niebo w uchu smile Wszystko sie wyjaśniło smile Konkluzja: w kabel warto zainwestować, bo kable (jeżeli dobre) to sie praktycznie nie psują... Czyba, że ten, który teraz masz dobrze niesie sygnał i dobrze 'brzmi' - wtedy nie ma sensu...

W jaki kabel? Najlepszy. Co do firm, to wiem, że Monstery, Flex Wawy, Ibanezy (słyszałem, że Die Hard też nie ustępują osiągami) są bardzo dobre (OFC te troche droższe, mo IMO na kabel nie warto wydawać mniej niż 25-30zł)

I jest różnica w brzmieniu...
Właściwie to co znaczy określenie 'kabel domowej roboty'?

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

3

Odp: Jak kabel wpływa na brzmienie?

Kuzyn osadzil koncowki  w kablu ( czy jak sie poprawnie pisze) i brzmi, dosc czysto nawet
ps. dzieki za info:P

Epiphone Les Paul Custom      Hugnes & Kettner edition blue 60-R

4

Odp: Jak kabel wpływa na brzmienie?

W jakimś magazynie gitarowym przeczytałam kiedyś stwierdzenie, że kabel to jest jak tętnica łącząca gitarę z wzmacniaczem tongue wiadomo, że im lepszy kabel, tym lepsze brzmienie. I z tego, co czytałam, lepsze są trochę krótsze kable.

5

Odp: Jak kabel wpływa na brzmienie?

No tak, krótszy kabel=mniej strat sygnału, ale... czasami sie nie da grac z 1,5/ 3 metrowym kablem...

Stwierdzenie z tętnicą bardzo mi sie podoba i myśle że jest trafne smile

Słyszałaś ten sprzęt na innym kablu, drozszym? Jeżeli nie, to poproś w sklepie będąc tam ze sprzętem w ręku żeby ci pokazali jakiś kabel za ok 40zł i sprawdź, czy zeczywiście dobrze brzmi. Monstera pewnie nie będą mieć, ale Flexa dostaniesz.

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

6

Odp: Jak kabel wpływa na brzmienie?

Akurat krótszy kabel to mniejsza pojemność pasożytnicza. Kabel trzeba dobierać na własne ucho, nie ma jednego super kabla dla wszystkich.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

7

Odp: Jak kabel wpływa na brzmienie?

Krótko mówiąc:  http://www.glab.com.pl/porada_3

8

Odp: Jak kabel wpływa na brzmienie?

... co nie oznacza że krótszy, porządnie zrobiony domowy kabel nie zda egzaminu smile

9

Odp: Jak kabel wpływa na brzmienie?

krethh napisał/a:

... co nie oznacza że krótszy, porządnie zrobiony domowy kabel nie zda egzaminu smile

Często nawet będzie lepszy.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

10

Odp: Jak kabel wpływa na brzmienie?

Święta racja smile

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

11

Odp: Jak kabel wpływa na brzmienie?

3-5 m. Wiekszy nie potrzebny, krotszy nie wygodny

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!