1

Temat: Brzęczy gdy jest pusta

Hej, mam taki mały problem, że jedna struna (G) brzęczy tylko gdy jest pusta, znaczy gdy jej nigdzie nie przyciskam hmm Wcześniej miałam struny 9tki i też brzęczało, (teraz mam 10tki). I gitara jest dość nowa, 3 miesiące dopiero ma

PS. To akustyk smile

'Był taki czas, kiedy myślałem, że mogę coś w sobie zmienić'

2

Odp: Brzęczy gdy jest pusta

jakiej firmy?

MSA-Model CW 160
Epiphone special II

3

Odp: Brzęczy gdy jest pusta

Marris d306

'Był taki czas, kiedy myślałem, że mogę coś w sobie zmienić'

4

Odp: Brzęczy gdy jest pusta

hmmm nie wiem czy dobrze mowie jak coś to mnie poprawic, sprawdź czy nie masz krzywego gryfu, czy mostek nie odstaje i takie tam tego typu.

MSA-Model CW 160
Epiphone special II

5

Odp: Brzęczy gdy jest pusta

lepiej sprawdź czy dobrze klucz jest dokręcony;)
Ogólnie czy się nie rusza.

6

Odp: Brzęczy gdy jest pusta

dopiero zaczynam, i to moja 1sza gitara, i mam pytanie... Jak sie sprawdza czy gryf jest prosty/krzywy...?

'Był taki czas, kiedy myślałem, że mogę coś w sobie zmienić'

7

Odp: Brzęczy gdy jest pusta

podlaczam sie do pytania kolegi smile

ps. z moja gitarka dostalem gratis imbus, moze mi ktos wytluaczyc "po kiego"? wink

takamine G series 220 NEX ns

8

Odp: Brzęczy gdy jest pusta

oliverak: Witam. Należy go włożyć w gitarę i kręcić.

9

Odp: Brzęczy gdy jest pusta

Bo gitarę trzeba nakręcać co jakiś czas big_smile

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

10

Odp: Brzęczy gdy jest pusta

Malutki do nakrętek na potencjometry, a ten większy do pręta regulacyjnego.

Pod warunkiem, że ten malutki masz.

Ja nie mam cool.

11

Odp: Brzęczy gdy jest pusta

Bluskaj napisał/a:

Malutki do nakrętek na potencjometry, a ten większy do pręta regulacyjnego.

Pod warunkiem, że ten malutki masz.

Ja nie mam cool.

kurcze dalej nic z tego nie wiem roll

takamine G series 220 NEX ns

12

Odp: Brzęczy gdy jest pusta

http://img545.imageshack.us/img545/5783/acoustictaylor526x352.jpg
i kręcisz

13

Odp: Brzęczy gdy jest pusta

W stratach był jeszcze patent, że trzeba było wykręcać gryf bo regulacja pręta była z boku. Wygodne to to nie było ani praktyczne. Elektryki głównie mają na główce, chociaż zdarzają się, że jest nad przetwornikiem przy gryfie.

14

Odp: Brzęczy gdy jest pusta

Jeśli nie macie kogoś, kto już sprawę wypróbował, wie jak intensywnie i do jakiego poziomu można sobie regulować pręt, to mam jedną dobrą radę: zostawcie na pewien czas te nimbusy i nie kombinujcie, bo powyginacie sobie gitary i będziecie dłużej prostowali niż grali.
Brzęczenia poszukaj przy kluczach, sprawdź czy wszystkie nakrętki i śruby są dokręcone. Dopiero później poszukaj w krzywiźnie gryfu i albo pójdź do kogoś kto pomoże, ale ryzykuj sam smile

15

Odp: Brzęczy gdy jest pusta

@zygmen

dzieki za lopatologiczne wytlumaczenie big_smile tak mi sie wlasnie wydawalo ze tam jest jakas srubka w ktora trzeba cos wetknac... wink

@koczownik

w takim razie nie ruszam bo cos jeszcze zepsuje znajac siebie big_smile lol

a wracajac do meritum; jakis czas temu mialem w domu pozyczonego washburna, 10 letni akustyk, troche poobijany, ale i tak calkiem fajny, no i niestety tez mu struna dziwnie brzeczala, ale za to struna E6 a wg chromatycznego tunera dzwiek byl prawidlowo nastrojony. Malo tego, kiedy uderzalem w strune to przez pierwszych kilka sekund dzwiek byl czysty dopiero pozniej struna dostawala dziwnych drgan i podobnie jak opisuje autor postu zaczynala brzeczec. Co to moze byc?

takamine G series 220 NEX ns