1

Temat: Pękająca E1

Wymieniałem dzisiaj struny i 2x zerwałem E1...
1x kiedy zakładałem
2x kiedy stroiłem do E ;p

Jestem pewien że nie stroiłem za wysoko (stroik pokazywał E4).
najpierw miałem założone 3 basowe i po nich nakładałem wiolinowe (od tej e zaczynając.).
Czemu tak się stało?? (struny to DR).

Vintage V100BB + Crate FW 15 bez R

2

Odp: Pękająca E1

Zrywa się w różnych miejscach czy np. tylko przy mostku ?

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

3 (edytowany przez fallen 2011-02-23 17:52:34)

Odp: Pękająca E1

Tylko przy kołku od nawijania... Możliwe że gdzie indziej ale ponad 3/4 drogi od mostka.
Dodam że czyściłem gitarę w trakcie wymiany i kowadełka były wysunięte jak najdalej od gryfu.

Vintage V100BB + Crate FW 15 bez R

4

Odp: Pękająca E1

Może po prostu struna naszła na siebie?

5

Odp: Pękająca E1

Jestem pewien że coś spieprzyłem ;p
Ale wątpię by mi 2x naszła sama na siebie ;/

Vintage V100BB + Crate FW 15 bez R

6

Odp: Pękająca E1

Bluskaj napisał/a:

Może po prostu struna naszła na siebie?

I jak to ma sie do tego, że się zerwała?


fallen przeczyść klucz i siodełko, bo może coś pomaga strunie się zrywać.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

7

Odp: Pękająca E1

No bo mi tak pękła kiedyś?

8

Odp: Pękająca E1

Jak ja zakładam nowe struny to mi E1 pękła ok 7x? To było straszne xd  Nie umiem tego wytłumaczyć niestety wink

9

Odp: Pękająca E1

Już przestańcie wymyślać...

Zrób to co powiedział mpx

Sprawdź też czy struna ma w siodełku wystarczająco miejsca by się przesuwać. Może szczelina jest za mała, struna zakleszcza się i naciąga się tylko część od siodełka do klucza? Nie wiem czy taka sytuacja jest w ogóle możliwa, ale nie wiemy czy twoja gitara jest nowa, czy już trochę na niej grasz etc., a w przypadku nowych gitar to różna cuda są możliwe jak się lutnik nie popisze wink

10

Odp: Pękająca E1

Totalq, takie rzeczy tylko w Erze.
a) kiepskie struny, a E ma najwyższy naciąg na jednostkę długości,
b) ostry fragment w okolicach, w których się zrywa, którym należy się zaopiekować.

11

Odp: Pękająca E1

DR`y to kiepskie struny?? były dosyć drogie..
Jak rozciągnąłem zerwany fragment stwierdzam że pękła przy kołku nawijającym.

Vintage V100BB + Crate FW 15 bez R

12

Odp: Pękająca E1

DR'y to b.dobre struny. Miałem je raz, a brzmienie podobało mi się chyba najbardziej ze wszysktich które próbowałem. Gdzieś jest jakiś defekt, który zrywa strunę. Może krawędzie otworu w tym kołku są tak ostre i przecinają strunę.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

13

Odp: Pękająca E1

Nie doczytałem, że to DR'y [choć ja się w nich nie zakochuję szczególnie, już od ponad 14 miesięcy przyjaźnię się z Savarezami, oczywiście nie z jednym kompletem tongue].

14

Odp: Pękająca E1

Jak nawinąłem starą strunę(9") to nie pękła

Vintage V100BB + Crate FW 15 bez R