Temat: Dźwięk struny G

Wymieniłam strunę w gitarze (G), bo mi poszła.
Po założeniu struna ma jakiś dziwny dźwięk hmm... muszę ją stroić bardzo nisko bo wtedy brzmi tak jak NIBY powinna. Problem właśnie w tym, że okropnie wkurza mnie taki niski, jakiś kurde wschodni dźwięk.
Nie wiem, co mam zrobić?

2

Odp: Dźwięk struny G

jest nastrojona oktawę niżej, kręć dalej

3

Odp: Dźwięk struny G

Wschodni dźwięk? Muszę spróbować big_smile.

Może jest nowa i dlatego tak brzmi... no albo faktycznie oktawę niżej nastroiłaś.

4

Odp: Dźwięk struny G

Albo masz zdekompletowaną strunę o innym naciągu. Na przyszłość - staramy się zmieniać cały komplet.

5 (edytowany przez Początkująca 2011-03-03 10:53:57)

Odp: Dźwięk struny G

Bluskaj napisał/a:

Wschodni dźwięk? Muszę spróbować big_smile.

.

Nie no, sorry. Tak mi się pierwsze co skojarzyło jak usłyszałam ten dźwięk.:D

Jest dobrze.. Nie wiem, nic nie zrobiłam.
Nie wiem, dopasowała się, czy coś... albo się przyzwyczaiłam...

6

Odp: Dźwięk struny G

Prawdopodobnie dopasowała się - jak to struna...
Masz gitare elektryczną, klasyczną, czy akustyczną?

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

7

Odp: Dźwięk struny G

Mam akustyka...

8

Odp: Dźwięk struny G

Sie dopasowała, ale następnym razem jak bedziesz kupowała jakiekolwiek struny, to najlepiej w komplecie (u mnie na przyklad w sklepie muzycznym koszty wyglądajął następująco 1 stryna -5 zł, komplet 25zł - więc czasami warto) - będzie berdziej klarownie pod wzgdem brzmienia.

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X