1

Temat: Brzęczenie w okolicy mostka

Cześć
Ostatnio miał miejsce pewien bardzo nieszczęśliwy wypadek. Ktoś usiadł na moją gitarę sad Od tego czasu przy szarpaniu za struny słychać brzęczenie w okolicy mostka. Z zewnątrz nie ma żadnych widocznych uszkodzeń. Dokładnie sprawdzałem. Z zewnątrz wygląda to tak:
http://img696.imageshack.us/img696/9789/20110212002.jpg
Miejsce zaznaczone kółkiem mnie niepokoi i znajduje się mniej więcej w okolicy mostka. Wiecie co to może być i jak temu zaradzić? Dodam, że gdy przycisnę palcem w pokazanym miejscu brzęczenie nie występuje.
http://img203.imageshack.us/img203/1164/20110225.jpg
Gitara to Yamaha C40.

2

Odp: Brzęczenie w okolicy mostka

Wpisujmy miasta.

[*] Poznań

A tak serio, to jakoś poważnie to nie wygląda, ale jeśli jest brzęczenie to może mostek zaczyna się odklejać. Pewnie warto się z tym przejść do jakiegoś lutnika.

"Va'esse deireádh eap eigean..."

3

Odp: Brzęczenie w okolicy mostka

Jeśli to odklejanie się mostka to ile mogłoby to wyciągnąć z mojego portfela?

4

Odp: Brzęczenie w okolicy mostka

Zapytaj lutnika to się dowiesz.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

5

Odp: Brzęczenie w okolicy mostka

Spróbuj metodą 'opukiwania', żeby ustalić gdzie  jest problem.
Moim zdaniem odrywający się mostek nie brzęczy, tylko jest trzask i po sprawie.  Przy takiej usterce w gitarze takiej jak Yamaha C40 naprawa może okazać się nie tyle średnio skuteczna [oderwany mostek to poważna sprawa, zwiękzsa szanse oderwania w przyszłości] co po prostu nieopłacalna.

6

Odp: Brzęczenie w okolicy mostka

Zdejmij struny i zobacz ten plastikowy podstawek, może od niego tak brzęczy.
Mogą się w nim (w każdym razie w akustyku) tworzyć takie małe rowki po strunach. Może struna ci z niego wyjechała po tym siedzeniu?

Zobacz gdzie dokładnie to brzęczy.

Ten mostek to coś się ee odgina jak go dociśniesz?

7

Odp: Brzęczenie w okolicy mostka

Właśnie myślałem o tym, żeby maksymalnie poluzować struny i obejrzeć siodełko mostka. Wie ktoś może, czy będę musiał je jakoś wybijać, czy ręką normalnie da radę?

8

Odp: Brzęczenie w okolicy mostka

Ja wiem tylko tyle, że albo będzie luźno, albo będziesz musiał wybijać lol.

U niektórych jest luźno a u innych nie, sam zobaczysz.

9

Odp: Brzęczenie w okolicy mostka

Dobrze, że tego nie ruszałem. To usztywnienie poszło. Max 50zł wink Uff