1 (edytowany przez fallen 2011-02-23 23:30:09)

Temat: E1 robi echo

Ponieważ pękły mi 2 struny E1 od kompletu 10-52 założyłem starą z 10-48 - czyli taką jaka była.
Teraz jak sobie gram wieczorem bez pieca ta struna brzmi dziwnie (z takim potężnym echem - zauważyłem że tylko 13-14 próg takie echo robi... może być od tego że za mocno gryf wygiąłem bo dosyć mocno to zrobiłem).

Problem ogólnie tyczy eche robionego przez struny... wszystkie robią echo tylko w różnych pozycjach...

Vintage V100BB + Crate FW 15 bez R

2

Odp: E1 robi echo

Jest szansa, że chodzi o wygięcie [struna nieznacznie dotykająca progu podczas gry, choć wtedy niekoniecznie ten dźwięk powinieneś opisywać echem], skoro sam majstrowałeś przy pręcie to sam musisz teraz dojść czy jest prosto jakimś cudem smile

Jest też [moim zdaniem większa] szansa, że to tak zwane wilcze tony które wiążą się z nieperfekcyjną budową gitary, szczególnie pudła. Wtedy rada jest jedna - zmiana gitary w przyszłości.

3

Odp: E1 robi echo

Przed zmianą strun tak nie było - ta E1 jest ta sama. Pręt wydaje mi się że maxymalnie wygięty (pół obrotu musiałem zrobić żeby na pierwszych progach tak chamsko nie trzeszczało - jeszcze brzęczy ale boje się bardziej kręcić).

Vintage V100BB + Crate FW 15 bez R

4

Odp: E1 robi echo

To zmniejsz naciąg strun i nie bój się kręcić, bo skoro juz i tak to zrobiłeś wcześniej to może być jedyna szansa poprawy sytuacji szybko i skutecznie bez płacenia.

5

Odp: E1 robi echo

Jak zmniejszyć naciąg strun?
Boje się że coś się z gitarą spieprzy od takiego wygięcia gryfu (łódka).

Vintage V100BB + Crate FW 15 bez R

6

Odp: E1 robi echo

Załóż cieńsze struny.