Temat: Charczenie wzmacniacza

Cześć, mam taki problem ze wzmacniaczem, którego mam od wczoraj - Marshall mg4 30 watt.
Otóż na jednym z kanałów overdrive (czerwona lampka) wzmacniacz strasznie charczy, chrzęszczy, czy jak to nazwać, na innych kanałach też, ale tam jest to na tyle cicho, że nie przeszkadza podczas gry. Próbowałem to zciszyć zmiejszając 'treble' i 'gain', ale wtedy w ogóle nie podoba mi się brzmienie hmm  Kabel też jest nowy, więc to raczej nie jego wina. Oddalenie, czy odwrócenie się od wzmacniacza z gitarą też za dużo nie daje, więc nie wiem co robić. Czy jest może jakiś inny sposób żeby to charczenie ściszyć?

2

Odp: Charczenie wzmacniacza

A masz uziemienie w gniazdku do którego podłączasz wzmaka? Masz w nim bolec?

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

3

Odp: Charczenie wzmacniacza

Tak, gniazdko jest z bolcem.

4

Odp: Charczenie wzmacniacza

Sprecyzuj co wzmacniacz wydala. Jest to pierdzenie głośnika, szum czy brum? No i jaką masz gitarę, a i sprawdź, czy jak odepniesz kabel z gitara od wzmacniacza to problem nadal występuję.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

5

Odp: Charczenie wzmacniacza

No więc wydala to:
http://www.sendspace.pl/file/61ab14ed78ede1adf8d25fd

Gitara to niestety Tenson Stratocaster, który był w zestawie razem ze wzmacniaczem 15 watt. Zamierzam ten sprzęt zmienić i właśnie zaczęłem od wzmacniacza.

Jak odepnę kabel przestaje charczeć.

6

Odp: Charczenie wzmacniacza

A w ogóle gra coś? To pewnie wina gitary.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

7

Odp: Charczenie wzmacniacza

Napiszę jakby ktoś miał podobny problem. Okazało się że po rozkręceniu gitary, w środku jest zerwany jeden kabelek i to właśnie jest przyczyna. Próbowałem go lutować, ale jakoś to nic nie dało. Jedynym wyjściem jest chyba nowa gitara.