Temat: Pytanie odnośnie Fender Mustang I

Witam. Pytanie dosyć precyzyjne, ale może ktoś zna odpowiedź. Ostatnio kupiłem sobie piecyk właśnie Fendera Mustang I. Jestem bardzo zadowolony z zakupu bo jak na moje potrzeby wystarcza. Natomiast co mnie interesuje to możliwość wydobycie z niego takiego dźwięku jaki słychać na płytach Mike Oldfield'a (np. Songs of Distant Earth). Trudno mi jest to opisać, ponieważ nie znam się kompletnie na modyfikatorach jakie są w piecu. Ma on zachowane 24 różne presety ale żaden nie jest zbliżony do tego co słychać na płytach Oldfielda (a przynajmniej ja nie słyszę podobieństwa). Dźwięk o który mi chodzi jest bardzo czysty i chyba najlepiej go słychać w "Let there be light". Będę wdzięczny za jakąkolwiek podpowiedź. Pozdrawiam

Epiphone Les Paul Standard Plus Transparent Amber / Fender Deluxe Players Stratocaster Crimson Red Transparent / Fender CD-100 CE / Marshall SL5 + MXR Carbon Copy Analog Delay + MXR FET Driver + Ibanez TS808DX Tube Screamer + Dunlop/CAE Wah MC404 Wah

2

Odp: Pytanie odnośnie Fender Mustang I

Witam. Udało mi się coś zbliżonego do tego dźwięku wydobyć, co po około dwóch tygodniach posiadania pieca uważam za spory sukces tongue. Ale jak ktoś miałby w przyszłości jakiś pomysł jeszcze to jestem nadal otwarty na propozycje. Pozdrawiam

Epiphone Les Paul Standard Plus Transparent Amber / Fender Deluxe Players Stratocaster Crimson Red Transparent / Fender CD-100 CE / Marshall SL5 + MXR Carbon Copy Analog Delay + MXR FET Driver + Ibanez TS808DX Tube Screamer + Dunlop/CAE Wah MC404 Wah

3

Odp: Pytanie odnośnie Fender Mustang I

mam ten sam piec i gitarę tanglewood, totalnie nie potrafię z niego wydobyć ostrego dźwięku elektrycznej gitary, gram na razie bez żadnych efektów, orientujesz się może kolego jak dokładnie działają te pokrętła i efekty? ja mam piec od kilku dni i jestem strasznie zielony

4

Odp: Pytanie odnośnie Fender Mustang I

Ustaw sobie preset Metal 2000 (ciekawe jaki wzmak udaje ta symulacja) ustaw Gain na 10, Volume zmniejsz odpowiednio zeby niebylo za głośno, Bass i Treble ustaw sam odpowiednio pod siebie.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

5

Odp: Pytanie odnośnie Fender Mustang I

dzięki, dźwięk jest w miarę ok