1

Temat: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Jeżeli chcesz poradzić się w sprawie kupna gitary klasycznej lub akustycznej - najpierw przeczytaj Ranking gitar akustycznych, potem ten wątek, a dopiero później zadawaj pytanie.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

2

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Jestem tu nowa więc przede wszystkim Witam.
Mam pytanie odnośnie rodzaju gitary.Jestem kompletnie zielona jeśli chodzi o grę,bo słucham bez przerwy ,więc proszę o poradę .I jeszcze fajnie by było gdyby ktoś zaproponował jakieś konkretne modele.Pochodziłam po forum ,przeczytałam wszystko,jednak wolałabym jakieś konkrety.Nie mam możliwości udania się do sklepu z jakimś gitarzystą bo takiego nie znam,przynajmniej w moim mieście.Chodzi mi o gitarę akustyczną lub gitarę klasyczną dobrą dla początkujacego,jednak taką żeby służyła mi jakiś czas, no i oczywiście nie nadszarpnęła zbytnio mojej kieszeni .
Z góry dzięki.

3 (edytowany przez master 2009-03-04 12:38:08)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Takie rzeczy to tylko w Erze.

A tak na poważnie, to o rodzaju gitary musisz sama zdecydować. Są zasadnicze różnice pomiędzy gitarami elektrycznymi, elektroakustycznymi, a klasycznymi, czy akustycznymi.

Pytasz kogoś, czy masz chodzi w trampkach, czy w sandałach.

Jeśli chodzi o modele, to fajnie tak iść na łatwiznę no nie? A nie łaska trochę wykazać się inicjatywą i poszukać w allegro, czy innych miejscach? Chcesz grać na gitarze, a na starcie wykazujesz się małymi chęciami. Ja zaczynając spędzałem prawie każdy dzień w sklepie muzycznym rozmawiając z muzykami i nabierając świadomości.

Popatrz na gitary w necie i na ich ceny, jak coś ci się spodoba, to najwyżej pytaj, czy warto, ale i tak będziesz musiała gitarę ograć i przetestować, chyba że kupić przez neta, to ja w takie dyskusje się już nie wdaje na tym forum.

4

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Dopiero chcę zacząć uczyć się grać,więc przypuszczam że gitara elaktryczna nie jest dobrym początkiem.Jednak nie wiem czy gitara klasyczna czy akustyczna.Na czym najlepiej zacząć.Jeżeli chodzi o cenę to tak do 600, czy 700 złotych.Nie znam się na firmach i nie wiem którą wybrać żeby nie kupić jakiegoś badziewia.Rozglądałam się po sklepach internetowych , ale trudno mi coś wybrać  nie znając się , a nie moge sugerować się wyglądem.

5

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Ale musisz zrozumieć, że wybór gitary, to jak wybór butów. Nikt nie może ci powiedzieć, w których butach tobie będzie wygodnie. Gdybyś przeczytała na forum podobne wątki, to byś wiedziała, jakie firmy na początek doradzają ludzie i jakie modele.

Nie rozumiem w ogóle rozmyślania na temat "na jakiej gitarze zaczynać". Musisz się zastanowić, czy pociąga cię gra na gitarze elektrycznej, czy na innej, bo jeśli pociąga cię gitara elektryczna, to zaczynanie na gitarze klasycznej chyba nie jest słuszne, bo i tak kiedyś kupisz tego elektryka i zaczniesz na nim grać. Kup rodzaj gitary, który cię pociąga i zacznij na nim przygodę, bo przechodzenie z gitary na gitarę, to strata czasu, bo na umiejętności niewiele się to przekłada.

Jeśli masz tylko kaprys wieku młodzieńczego i nawet nie możesz się zdecydować, jaka gitara cię pociąga i w jakiej muzyce znajdujesz odzwierciedlenie swojej duszy artystycznej, to daruj sobie.

6

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Chciałabym kiedyś grać na elektryku.No ale nie porwę się z motyką na słońce. Z tego co przeczytałam to akustyk byłby  odpowiedni dla moich gustów muzycznych. A co do butów, to wiesz zanim zacznie sie chodzić w szpilkach trzeba się nauczyć chodzić.To tak samo chyba jak z gitarą.
A tak na marginesie to nie jest to moja młodzieńcza zachcianka, tylko marzenie już od dłuższego czasu, więc chcę kupić coś porządnego.

Ale i tak dzięki. Wybiorę twoja drogę i pochodzę po muzycznych, i będę nekać sprzedawcę.
pozdrawiam

7

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Za 600 - 700zł to już kupisz bardzo porządną gitarę akustyczną, na tym forum jest parę wątków z opiniami o producentach, zarówno pozytywnymi, jak i negatywnymi.

Pójdź do sklepu, obejrzyj, popytaj i jeżeli ciągle nie będziesz zdecydowana to możesz dać tutaj znać jakie są Twoje typy.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

8

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

W tym przedziale cenowym to ja celowałbym w jakiegoś porządnego Epiphone'a...

BTW: Za 700 zł można już kupić nawet całkiem niezłą gitarę elekryczną ...

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

9

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Tak porządny epiphone to racja ale za 7 stówek to gitara elektryczna to raczej przeciętna

Angus Young The Best

10

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Tym bardziej, że ceny gitar poszły sporo w górę.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

11

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Cóż chciałem sie niejako prykleić do pytania o gitarę. Jestem zdecydowany na akustyka do maksymalnie 500 zł ( wiem że za taką kwotę na cuda liczyć nie będę i mimo ze jestem raczej zaciętą osoba to nie mam pewności ze pochwyce smykałke gry na dłużej. Tak wiec wolałbym za duzo na start nie płacić).

Na wlasną rekę rozglądałem sie w internecie za różnymi modelami (choc do sklepu pojde z koleżanka co brzdąka na klasyku i elektryku). Spodobał mi się Epiphone AJ100 bodajże . Spogladałem też na Yamahy jednak ceny generalnie zaczynają sie od 700 w góre.
Pozdrawiam.

"Kocha się swą żądzę,a nie to, czego się pożąda." - Nietzsche

12 (edytowany przez lucky06 2009-03-05 20:26:25)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Dawisiek21 napisał/a:

Tak porządny epiphone to racja ale za 7 stówek to gitara elektryczna to raczej przeciętna

ajj uzylem zlego słowa hmm  chodziło mi o to, że Za tę cenę można juz kupic eletryka, ktory troche pogra... a nie soundera za 300 zł którego  dodatki przewyżaszają wartość samej gitary... smile



Nevermind napisał/a:

Cóż chciałem sie niejako prykleić do pytania o gitarę. Jestem zdecydowany na akustyka do maksymalnie 500 zł ( wiem że za taką kwotę na cuda liczyć nie będę i mimo ze jestem raczej zaciętą osoba to nie mam pewności ze pochwyce smykałke gry na dłużej. Tak wiec wolałbym za duzo na start nie płacić).

Na wlasną rekę rozglądałem sie w internecie za różnymi modelami (choc do sklepu pojde z koleżanka co brzdąka na klasyku i elektryku). Spodobał mi się Epiphone AJ100 bodajże . Spogladałem też na Yamahy jednak ceny generalnie zaczynają sie od 700 w góre.
Pozdrawiam.

500 zł jak na pierwszą gitarę to całkiem nieźle smile Co prawda Gibsona za tę cenę nie kupisz, ale w sumie, po co ci gibson do nauki gry big_smile  Ja bym sie zastanowił na twoim miejscu nad jakims T.Burtonem albo Staggiem. Pamietaj tez, ze gitara musi się przedewszytskim tobie podobać

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

13

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Własnie na T. Burtona greengo patrzyłem tez ostatnio. Z wyglądem bardzo wymagający nie jestem smile Byleby czarna była. Z tym że w Epiphone ich logo mi sie nie podoba ( no znaczek waluty źle mi się kojarzy).
Apropo Stagg-a. Czy jakością nie ustepuje T. Burtonowi bo różnica ceny wynosi okolo 150 zł.

"Kocha się swą żądzę,a nie to, czego się pożąda." - Nietzsche

14

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

zależy jaki model..  Heh, zbieg okoliczności smile Ja jestem Posiadaczem T.burtona Greengo smile

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

15

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

I polecasz? Bo w zasięgu mim finansowym jest wink.

"Kocha się swą żądzę,a nie to, czego się pożąda." - Nietzsche

16

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

ojj polecam polecam tongue Bardzo fajna gitara. Moja pierwsza, mam do niej duży sentyment. Czysto, łądnie brzmi, wygodnie sie an niej gra, uczyłem się na niej od podstaw (i dalej się  uczę) I stwierdzam, że z pewnoscią zdala egzamin. Gorąco ci polecam smile

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

17

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Ja zdecydowałam się na gitarę klasyczną, bo ma miękkie struny i łatwiej się na niej uczyć... a model to Yamaha C40 w cenie 550 zł. ... narazie dąże do zrealizowania tego zakupu;) Ale byłam z przyjacielem który mi doradził, więc to nie jest na zasadzie że mi się podobała z wyglądu.

"Za każdym razem osiągaj jedno.
Za każdym razem ucz się jednego.
Do chwili, gdy nauczysz się wszystkiego."

18

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Wcale na klasycznej nie jest się łatwiej uczyć, ma szerszy gryf i jest mniej wygodna. Sam mam i jak najszybciej się planuję przerzucić na akustyka.

19

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Każdy patrzy inaczej... z jednej strony ta jest lepsza a z drugiej inna, musisz samemu zadecydować;)

"Za każdym razem osiągaj jedno.
Za każdym razem ucz się jednego.
Do chwili, gdy nauczysz się wszystkiego."

20

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

E tam, nie znacie się, elektryczna najwygodniejsza!

A tak na serio: manuell ma trochę racji- gryfy w klasykach są niezbyt wygodne (ale szybko palce się rozciągają), za to w akustykach struny potrafią być cholernie twarde.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

21

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Fakt gryf jest szerszy ale przez to struny są oddalone troche bardziej od siebie i nie tłumi się innych strun podczas grania akordami, co w akustyku bywa trudne przy wyższych progach...

"Za każdym razem osiągaj jedno.
Za każdym razem ucz się jednego.
Do chwili, gdy nauczysz się wszystkiego."

22

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Rouge napisał/a:

E tam, nie znacie się, elektryczna najwygodniejsza!

Z tym też się zgodze;)

"Za każdym razem osiągaj jedno.
Za każdym razem ucz się jednego.
Do chwili, gdy nauczysz się wszystkiego."

23

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Ja mam jakiegoś bliżej nieokreślonego akustyka, tak ma napisane na kartce naklejonej wewnątrz (cyrylicą btw). Oczywiście nie ma co wierzyć temu co tam jest, bo jak były metalowe strunki to rozerwało mostek tongue. Po naprawieniu i założeniu nylonek nie jest najgorzej. Gitara do nauki, powiem że brzmi zniechęcająco, ale jakoś się uczę.
Planuję po wakacjach kupić prawdziwą gitarkę, z tym że jeszcze nie zdecydowałem czy akustyk, czy elektryk. Powiem, że bawiłem się trochę gitarą akustyczną i było fajnie tongue. Co racja to racja struny się wpijają niemiłosiernie w palce, ale za to ten dźwięk ... miodzio.
Mój zasób portfelowy najprawdopodobniej będzie się wahał w okolicy 1500 zł. Chociaż sądzę, że jak źle pójdzie to z 1000 zł odłożę.
Właściwie to chciałem przestrzec, żebyście nie kupowali gitar jakichś takich dziwnych. Ja swoją dostałem od przyjaciela, który kupił właśnie akustyka więc podał dalej starą ... z resztą ta gitara jak mi mówił to właśnie tak jest podawana coraz dalej i dalej >_< ...  oczywiście ja ją też podam dalej tongue

Życie jest grą, śmierć to tylko zmiana planszy.

24

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

A co sądzicie o tej - Ibanez V50BK Jam Pack:
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/g … k-jam-pack

Słyszałem, że Ibanez to bardzo dobra firma więc zamierzam kupić właśnie ten zestaw i z nim rozpocząć moją przygodę z gitarą :-)

25

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Weź ibanez'a, bez tych wszystkich gratisów, a za tą samą cenę.

26

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Jester ma rację. Bez tych gratisów gitara byłaby o wiele tańsza. Kup jakiegoś T.Burtona, ludzie je chwalą.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

27

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

ankaa2223 napisał/a:

witam wszystkich bardzo serdecznie , od kiedy pamietam chcialam grac na gitarze i marze o tym do dzis , mam maly problem z zakupieniem odpowiedniej dla mnie gitary poniewaz nie znam sie na tym a ludzie w okol mnie takze , wiec mam prosbe kochani abyscie napisali cos na temat gitar do ktorych podaje linki
http://allegro.pl/item624132459_craftma … s_2w1.html

http://allegro.pl/item624132863_craftma … 1c_bk.html

prosze napiszcie czego warte sa te gitary i czy w ogole sa
pozdrawiam smile

Radzę nie ładować pieniędzy w Craftmany. Wiem, że cena około 200 zł i gratisy kuszą. Ale myślę, że lepiej dać trochę więcej pieniędzy i kupić T.Burtona. Aha, ile masz zamiar pieniędzy wyłożyć na gitarę?

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

28

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

witam , ja mam lekki problem bo gebneralnie nie znam sie na gitarach ale od dziecka sie nimi interesowalam , a szczegolnie  utknela mi w glowie gitara akustyczna ktorej brzmienie poprostu kocham!! nigdy nie gralam na gitarze wiec prosze was kochani o rade , mam zamiar zakupic sprzet , nie dysponuje duza gotubka  a badziewia tez kupic nie chce , wiec powiedzcie czy gitara za 300 zl. nada sie do gry??

29 (edytowany przez mpx 2009-05-13 17:18:48)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Strzeż się tych gitar "Craftmana". To są zwykłe klasyki do których jakiś "mądry koleś" założył metalowe struny. Po pierwsze gryf się tak wygnie, że nie będziesz mogła docisnąć strun(brak pręta w gryfie), po drugie mostek pewnie też zacznie odchodzić od pudła od bardzo dużego naciągu strun metalowych (były takie przypadki) więc i tak będziesz musiała zrobić z niej klasyczną czyli nylonowe struny. Po trzecie to założę się że one nie są z drewna tylko z sklejki co BAAAAAARDZO odbiję się na jakości dźwięku.
Ogólnie jeśli chcesz mieć akustyczną za 300zł to celuj w używane T.Burtony Greengo (mam i sobie chwalę), albo możesz dołożyć 100zł i mieć nową, ale koniecznie przy tym trzeba sprawdzać czy nie ma jakiś usterek technicznych(bądź co bądź, Burtony to jednak gitary seryjne i zdarzają się usterki).
Jeśli chcesz o coś jeszcze zapytać to pisz do mnie na gg(6738590), a chętnie Ci pomogę i doradzę wink
Pozdrawiam

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

30

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Wszyscy polecają T.burtony, i ja się z tym zgodzę. Naprawdę dobry stosunek ceny do jakości, mają pięke brzmienie jak na  400 zł. Gitary godne polecenia szczególnie dla początkujących. Pól roku temu wziąłem pierwszy raz w życiu w ręce nastrojoną gitarę i był to włąśnie T. Burton. Muszę wam powiedziec, że nauka na dobrze brzmiącym instrumencie to czysta przyjemność wink

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

31

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Tak jest w prawdzie nie mam T.Burtona ale moj Epiphone nauczyl mnie juz bardzo duzo

Angus Young The Best

32

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

dzieki kochani za pomoc , bardzo pomogliscie i wyprowadziliscie mnie na prosta droge , teraz mam jasnosc , zbieram jeszcze kase i inwestuje w T.Burtona pozdrawiam smile

33

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Tylko pamiętaj staraj się kupić sama w sklepie, a nie przez net, bo jeszcze Ci wyślą z usterką(u mnie tak zrobili, ale na szczęście się połapałem i reklamowałem). Chyba, że nie możesz to wtedy poproś ich żeby sprawdzili Ci ją przed wysłaniem.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

34

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

witam! Chciałbym zacząć naukę na gitarze ale nie wiem jaką gitare wybrać, a konkretnie jaki model. myślę nad dwoma:
T.Burton Absolute W-C link
i
Epiphone DR100 link
mam nadzieję, że doradzicie mi która gitara lepsza.
ps. mam do dyspozycji +/-600 zł więc super cacka raczej nie kupie

Pozdrawiam

35 (edytowany przez mpx 2009-05-14 17:00:49)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

W sumie tanie Epi nie są zbyt dobre, chyba mają problem ze strojeniem nawet. Ja bym brał Burtona, ma cutway'a. Ogólnie to są podobne, to samo drewno, ale dużo osób odradza tego Epi.
Tylko trochę to dziwne, że płyta wierzchnia(od której zależy dźwięk) jest ze świerku, a boczna i spodnia to mahoń tongue

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

36

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

dzięki. wezmę Burtona

37 (edytowany przez mpx 2009-05-14 17:55:08)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Ja bym jednak nie brał Burtona tylko Yamaha F-310 (wieeeelu zachwalało) jak masz 600

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

38

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

dobrze ci mpx radzi, ta Yamaha naprawdę nieźle się prezentuje. Ale Burton to też niebyłby zły wybor. Sam zdecyduj. NA twoim miejscu nie brałbym w ciemno, tylkko poszedl do jakiegos porządnego sklepu muzycznego i ograł obydwa modele

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

39 (edytowany przez mpx 2009-05-14 21:39:30)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Yamahe można w ciemno w sumie. Ale tego Absolut trzeba ograć i pooglądać go sobie. Chyba zbyt wiele osób go nie posiada. Poza tym jak już wspominałem obawiał bym się tego świerka (choć może jest dobrym drewnem, ale jakoś nie mogę za wiele o tym znaleźć)

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

40 (edytowany przez hubert984 2009-05-15 15:31:11)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

jak będę miał czas to pogadam z kumplem i pojedziemy do Łodzi bo mamy niedaleko i go ogramy. jak będzie jakaś lipa z Burtona to wezmę Yamahe.
Dzięki