Temat: Od czego zacząć naukę?

WItam wszystkich. Zacznę od tego że postanowiłem nauczyć się gry na gitarze smile Mam Takamine G220. Tylko nie wiem od czego zacząć. Chciałbym do wakacji nauczyć się grać podstawy. jak  mi radzicie czy nauczyć się najpierw podstawowych chwytów i dopiero potem mierzyć się z piosenkami? czy uczyć się chwytów na piosenkach. a i jeszcze jedno: jak rozciągnąć palce? Jak byście podzielili się też tym ile czasu zajęło wam opanowanie podstaw byłby wdzięczny:)

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

2

Odp: Od czego zacząć naukę?

Rób kolejno kurs z tej strony, a nauczysz się i chwytów i prostych piosenek i rozciągniesz palce smile

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

3

Odp: Od czego zacząć naukę?

podziękował big_smile:D

4

Odp: Od czego zacząć naukę?

Podstawy... jak będziesz regularnie ćwiczył to do wakacji zdążysz sie nauczyć, wiem bo ja zaczynałem na końcu stycznia big_smile

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

5

Odp: Od czego zacząć naukę?

podstawy tzn to co jest na stronie? a ty uczyłeś sie tylko z tejs trony czy ktoś ci pomagał?

6

Odp: Od czego zacząć naukę?

mi pomagał jeszcze taki wujek, o znajomo brzmiącym imieniu- Google!

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

7

Odp: Od czego zacząć naukę?

Jak już przećwiczysz wszystkie materiały na tej stronie to będziesz wiedział co dalej chcesz szukać smile

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

8

Odp: Od czego zacząć naukę?

Uczyłem się właściwie tylko z tej strony, poza tym polecam samouczek "Gitara dla każdego", można nabyć w sklepie za 15 zeta.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

9

Odp: Od czego zacząć naukę?

to teraz ćwiczyć ćwiczyć i ćwiczyć big_smile

10

Odp: Od czego zacząć naukę?

Ej, a czy na poczatku uczyć się zmiany chwytów, bo w sumie to jest trudne dla poczatkującego, szczególnie barrowe, na piosenkach czy np. F na C, C na d G na a itd. Tak poprostu siedzieć i grać coś zmieniając chwyty.

11

Odp: Od czego zacząć naukę?

dla mnie zdecydowanie lepiej ćwiczyć zmianę chwytów ucząc się piosenek, bo jest to przyjemniejsze, granie w kółko np. dwóch akordów jest nudne i zniechęcające

12

Odp: Od czego zacząć naukę?

Tak, lepiej na piosenkach. Tylko na początek znajdź sobie coś prostego (najlepiej bez barowych), bo jak weźmiesz za trudny utwór to się będziesz tylko wkurzał, że nic nie wychodzi.

Spróbuj np "mniej niż zero" (akordy:  e, G, D; bicie: może być zwykłe góra-dół).

13

Odp: Od czego zacząć naukę?

Nie znalazłam odpowiedniego wątku dotyczącego akordów (tzn. znalazłam, ale zamknięty), a ja, jako taka całkiem początkująca, wciskam się do tego wątku :d
Chodzi mi o akordy. Czy koniecznością jest granie np. akordu Cis Dur wszystkimi palcami, czy mogę np. wykorzystać tylko dwa? Za bardzo mi zjeżdżają z progów, a umiem na przykład dobrze docisnąć trzy struny jednym palcem. Nie mogę sama sprawdzić, czy dźwięk po takim zabiegu jest ten sam, więc pytam bardziej doświadczonych gitarzystów.
Oczywiście nie pytam tylko o ten akord big_smile

,, Marność nad marnościami, proszę towarzyszy,
jeden dużo gada, drugi milczy w ciszy..."

14

Odp: Od czego zacząć naukę?

To bez różnicy, jeśli te struny, które są pokazane na tabulaturze są przyciśnięte i brzmią to możesz nawet przycisnąć 5 strun na różnych progach jednym palcem jeśli umiesz tak wygiąć tongue