Temat: Can't stop rhcp

Potrzebuje pomocy z piosenką redhotów can't stop. Nie chodzi mi o taby tylko o to jak zrobić taki efekt jak john ( gitarzysta ) przy głównym riff'ie. On jakoś wali we wszystkie struny, tak brzmi jakby je tłumił ale melodia jest jak była. Jak ktoś coś wie na ten temat to proszę piszcie !
[video]http://www.youtube.com/watch?v=XVI9XJ5p-2Y[/video]

"Kiedy intelektualna część gry przeważa nad duchową, nigdy nie osiąga się sukcesów, nigdy nie dochodzi się do czegoś wielkiego"  John Frusciante

2

Odp: Can't stop rhcp

Który dokładnie moment?

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

3

Odp: Can't stop rhcp

Jeśli myslimy o tym samym riffie to on ma z tego co mi się wydaję kaczke.

Vintage V100+Marshall VS100

4

Odp: Can't stop rhcp

wah to on często używa, ale przecież nie słychać pojedynczych dźwięków tylko walenie we wszystkie struny.. mpx od 1:15

"Kiedy intelektualna część gry przeważa nad duchową, nigdy nie osiąga się sukcesów, nigdy nie dochodzi się do czegoś wielkiego"  John Frusciante

5

Odp: Can't stop rhcp

Wydaje mi się, że John po prostu tłumi lewą ręka niepotrzebne struny a prawa ręka chodzi cały czas góra/dół zgodnie z rytmem, w ten sposób może grać rytmiczniej, no i nie musi się martwić, że uderzy nie tą strunę co trzeba.

6

Odp: Can't stop rhcp

też tak sądzę bo prawą to by mu tak nie wyszło...

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

7

Odp: Can't stop rhcp

Doba już wiem. On po prostu ma...single! Które tak właśnie ze dzwonkiem brzmią. W sumie on tam napiernicza w struny a gra pojedyncze dźwięki czyli musi wygłuszać nie potrzebne struny lewą ręką, no ale żeby uzyskać dokładnie taki brzmienie trzeba mieć singla  (prawdziwego singla)

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

8

Odp: Can't stop rhcp

singla ?

"Kiedy intelektualna część gry przeważa nad duchową, nigdy nie osiąga się sukcesów, nigdy nie dochodzi się do czegoś wielkiego"  John Frusciante

9

Odp: Can't stop rhcp

przetornik single coil

10

Odp: Can't stop rhcp

W main riffie nie ma kaczki, jest za to lekki drive. Główny riff grasz na wszystkich strunach, tłumiąc te, których nie używamy.