1

Temat: Problem z Efektem KD-38 Death Metal KODA

Witam

Kupując gitarę dostałem taki stary efekt gitarowy (Death Metal KD-38 firmy KODA), jednak z wyrwanym gniazdem. Podobno efekt działa potrzeba jedynie zasilacza z małym jack'iem. Zastanawia mnie jednak dlaczego w efekcie znajdują się aż 2 gniazda na jack'i, oba obok siebie? Wystarczy, że podłączę zasilacz do jednego z nich?

Mam też taki problem, iż w sklepie elektronicznym nie mają czegoś takiego jak zasilacz z jack'iem i kazali mi przerobić końcówkę. Nie wytłumaczyli jednak jak to zrobić. Nigdy nie babrałem się w elektronice i byłbym wdzięczny za pomoc (obcięcie kabla i skręcenie przewodów z inną końcówką chyba nie wystarczy?).

Posiadam też wzmacniacz Johnson Stage 30 oraz gitarę firmy Stagg (nie wiem niestety jaki model).

Jeśli będzie to potrzebne to wieczorem wrzucę wszystkie niezbędne zdjęcia.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

2

Odp: Problem z Efektem KD-38 Death Metal KODA

wrzuć zdj. bo wg. mnie dziwne żeby zasilanie szło do gniazda jack .. raczej z tym wyrwanym gniazdem to chodziło o gniazdo zasilacza które powinno być jakby z przodu tongue ale ja też się nie znam więc mnie nie musisz słuchać xD

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

3

Odp: Problem z Efektem KD-38 Death Metal KODA

Te podwójne gniazda są bodajże po to, żeby puścić zasilanie do następnego efektu.
Odcięcie kabla i skręcenie przewodów wystarczy, aczkolwiek lepiej zlutować.
However, coś mi mówi że Koda wypięła się na bossowski standard. Jeżeli to stary efekt, to może być potrzebny zasilacz z inną polaryzacją.