1

Temat: "Ostre" vibrato

Jak wydobyć taki dźwięk jak np tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=bLFVfOCSWgw
Tylko na aktywnym pickupie da się to zrobić??

Vintage V100BB + Crate FW 15 bez R

2

Odp: "Ostre" vibrato

Też  przyłączam się do pytania, bo mnie to ciekawi
No własnie jak?
To fajnie brzmi, ale nie wiem jak to zrobić xD

"Naszą największą zaletą nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że zawsze potrafimy się podnieść." Ralph Waldo Emerson
--------------------------------------------------
Schecter Diamond Series Omen 6 i Fender Frontman 25R smile

3

Odp: "Ostre" vibrato

robisz normalne wibrato, tylko, że w momencie uderzenia kostą musisz wydobyć flażolet smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

4

Odp: "Ostre" vibrato

Pewnie chodzi o flażolet sztuczny do którego jest dołożone wibrato. Jak najbardziej da się zrobić na pasywnych, trzeba ustawić dość sporo przesteru i dużo ćwiczyć.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

5

Odp: "Ostre" vibrato

Musisz spytać Zakka Wylde'a on jest specjalistą. tongue   Tak, jak napisał kolega wyżej, próbuj na przesterze, bo na cleanie nic nie usłyszysz, i ważna rzecz - trzymaj kostkę tak, żeby wystawała niewielka krawędź. Zrób taki ruch wahadłowy, żeby najpierw zahaczyła kostka, a później kciuk (oczywiście w szybkim tempie). Kwestia wprawy.

6 (edytowany przez fallen 2010-11-09 01:43:19)

Odp: "Ostre" vibrato

Super!!:) Myślałem że tylko aktywny pickup wchodzi w gre smile czas się tego nauczyć smile)))

------
Dziala!!:D \o/ tzn to porzadanego efektu jeszcze musze wiele pocwiczyc wielkie dzieki :DDDD

Vintage V100BB + Crate FW 15 bez R

7

Odp: "Ostre" vibrato

Naucz sie robic flazolety, nie jest to wcale takie trudne i tyle. Przetwornik aktywny nie ma nic do tego, on ma poprostu mocaniejszy sygbal wyjsciowy i zbiera mniej szumu.

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

8 (edytowany przez lis1994 2010-11-09 21:16:20)

Odp: "Ostre" vibrato

normalne flażoloty ok ale sztuczne są cięższe do zrobienia jak dla mnie xd w sumie nigdy tego tak nie ćwiczyłem ale żeby mi wyszło muszę się jakby przygotować najpierw big_smile

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

9

Odp: "Ostre" vibrato

mi kiedys przez przypadek wyszly i mi sie tak spodobaly ze sie nauczylem, nie wiem czy technicznie prawidlowo to robie (trzymam kciuk przy samym czubku kostki), ale napewno brzmi jak flazoleta smile

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

10 (edytowany przez fallen 2010-12-03 16:01:23)

Odp: "Ostre" vibrato

ćwicze i ćwicze ale jak zaczne wibrować to mi gaśnie ten flażolet i brzmi jak bym wibrował normalnie uderzoną struną ;( Co mogę robić źle?

Vintage V100BB + Crate FW 15 bez R

11

Odp: "Ostre" vibrato

na 100% atakujesz kciukiem i kostka? i masz rozkrecony przester na maxa? pobroboj na strunie G 6-9 prog, u mnie nawet bez przesteru dobrze slychac flazolet w tym miejscu

12

Odp: "Ostre" vibrato

ważne jest odpowiednie miejsce w którym się stłumi kciukiem strunę na danym progu,  najpierw wyszukaj najlepiej brzmiące miejsce (jak już ktoś wspomniał najlepiej - struna G ewentualnie B progi tak 4-10 - mi tam najładniej wychodzą) i potem dodawaj vibrato

13

Odp: "Ostre" vibrato

To jest sztuczny flażolet, więc powinien być zagrany oktawę, lub dwie wyżej, czyli 12 lub 24 progi dalej. Mniej więcej.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

14

Odp: "Ostre" vibrato

"na 100% atakujesz kciukiem i kostka? i masz rozkrecony przester na maxa?"

Tak wydaje mi się że robię to dobrze tylko efekt jest "za mało agresywny"

Nie rozkręcam tego pieca na więcej jak 60% być może tu jest pies pogrzebany - ale piec się niedługo zmieni jak się zdecyduję na jakieś lepsze combo...

Vintage V100BB + Crate FW 15 bez R

15

Odp: "Ostre" vibrato

Ja to robię w drugą stronę- zrywam palec z kostką z dołu w górę. Z góry na dół mi nie wychodzi w ogóle.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

16

Odp: "Ostre" vibrato

fallen napisał/a:

Tak wydaje mi się że robię to dobrze tylko efekt jest "za mało agresywny"

Mi tam sporo czasu zajęło zanim jakoś to opanowałem, a i tak nie zawsze fajne wychodzą. No i jak masz kiepskie brzmienie to flażolet też będzie kiepsko brzmiał, nie ma cudów.