Temat: Hybryda - kupno strun

Hej, kupiłam sobie niskiej klasy gitarę, żeby się na niej pouczyć, ponieważ nigdy nie grałam wcześniej miałam problem z wyborem - klasyczna czy akustyczna i zdecydowałam się na hybrydę, ktora ma 3 struny metalowe i 3 niemetalowe.

Po kilku próbach stwiedziłam, że wolę metalowe i chcę kupić komplet najlepiej na allegro strun metalowych np taki http://allegro.pl/struny-do-akustyka-da … 44891.html
i mam pytanie czy takie struny będą pasowały do każdej gitary? Są tam oznaczenia 012 czy 016 a ja się na tym nie bardzo znam sad

2

Odp: Hybryda - kupno strun

Tam nie masz 3 metalowych tylko to są struny nylonowe z metalową owijką(owijka jest po to, żeby zwiększyć masę struny, a nie zwiększać jej naprężenia). Jak założysz metalowe do swojej gitary to gryf wygnie się w banan. I nie ma czegoś takiego jak hybryda, że możesz zakładać, metalowe i nylonowe struny.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

3

Odp: Hybryda - kupno strun

o.O Twoja gitara to KLASYK. A klasyk ma takie struny. Wszysktie są nylonowe, tylko 3 basowe są dodatkowo owinięte metalową owijką. To nie jest żadna hybryba.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

4

Odp: Hybryda - kupno strun

Ooooo trudno, pewnie źle zrozumiałam opis podany przy gitarze, bo było napsiane coś takiego: "klas/aku struny metalowe i nylonowe". To już na takiej spróbuję no, bo nic teraz nie poradzę, tylko te 3 struny bez owijki kiepsko, na prawdę paskudnie, brzmią.

Czy robi się coś, zeby polepszyć ich jakość dźwięku? Nie wiem jak określić dźwięk, ktory one wydają - jak granie na gumce recepturce albo na linijce ;]

Wiem, że się zbłaźniłam, ale oświeciliście mnie, dzięki smile

5

Odp: Hybryda - kupno strun

Po prostu ci sprzedawcy czekają na początkujących, niedoświadczonych grajków i chcą ich zrobić w ch**a, wciskając kit że istnieje coś takiego jak hybryda.
Te fabryczne struny są pewnie kiepskiej jakości, może kup nowe, powiedzmy-daadario (nylonowe oczywiście, żeby sie nie zrobił banan z gryfu)

6

Odp: Hybryda - kupno strun

Niestety masz rację, pewnie każdy kto nigdy nie grał pewnie ma prpblem z wyborem gitary i oni na tym korzystają. Kupię te nylonowe.