1 (edytowany przez Początkująca 2010-11-04 16:03:20)

Temat: Za wysoko struny...

Mam za wysoko struny ( na 12 progu 1 cm  z czymś).
Sama się boję coś zrobić. Gdzie mogę zanieść gitarę, żeby ktoś coś z tym zrobił? Do sklepu muzycznego?
Z góry dziękuję za odpowiedzi. wink

2 (edytowany przez zygmen 2010-11-04 16:59:41)

Odp: Za wysoko struny...

1 z czymś to za wysoko? Jak dla mnie to wprost idealnie jeśli nie brzęczy big_smile

EDIT:
więc to inna sprawa, masz akustyka? Jeśli tak to zdobądź imbus 3 albo 4 i spróbuj sama.
http://www.eioba.pl/a2182/przygotowanie … ntu_do_gry powinno tam wszystko być

3

Odp: Za wysoko struny...

1 z czymś to za wysoko? Jak dla mnie to wprost idealnie jeśli nie brzęczy big_smile

Dla mnie powyżej 0,5cm w akustycznej to o wiele za dużo i świadczy o tym, że gitara jest kiepska.

Początkująca, masz kilka wyjść:
1. Możesz kupić lepsza gitarę(polecam).
2. Zanieść lutnikowi, żeby spiłował podstrunnik lub siodełko.
3. Możesz sama spiłować podstrunnik lub siodełko.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

4

Odp: Za wysoko struny...

mpx: najpierw mówiła "1 z czymś" więc myślałem że chodzi o mm, później edytowała dodając "1 cm", w sumie ciekawie musi wyglądać taka gitara big_smile znając życie ma naderwany gryf albo inną przypadłość Sounderów big_smile

5

Odp: Za wysoko struny...

Jaka gitara? Stary klasyk z metalowymi strunami mojego taty. ;P
Nie mam kasy, więc na razie nie kupię nowe gitary, no chyba ze kolejne badziewie. wink
W sklepie muzycznym nic by nie poradzili? Bo jutro się wybieram, to przy okazji bym gitarę zaniosła...

6

Odp: Za wysoko struny...

po prostu kup nylonowe struny, naciąg będzie o wiele mniejszy i wysokość powinna się obniżyć

7

Odp: Za wysoko struny...

Raczej to nic nie da, bo gryf jest już zgięty i żeby się odgiął musiałby mieć pręt napinający w sobie.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

8

Odp: Za wysoko struny...

Czyli nic się nie da zrobić? Będę musiała chyba zacząć zbierać na nową gitarę. wink

9

Odp: Za wysoko struny...

Jak założysz nylony to łatwiej będzie Ci dociskać.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

10

Odp: Za wysoko struny...

może jak zostawi tak na jakiś czas bez strun to się naprostuje ;p

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

11

Odp: Za wysoko struny...

Ciekawe jaką magiczną siłą...

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

12

Odp: Za wysoko struny...

niech położy ją na ziemi progami do dołu i stanie na gryfie big_smile po kilku godzinach takiego stania może coś by poskutkowało xd

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

13

Odp: Za wysoko struny...

Pod warunkiem że gryf nie trzaśnie ;p

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

14

Odp: Za wysoko struny...

Witam
Jestem początkujący i mam taki sam problem z gitara mam za wysoko  struny na 3 progu mam 0,5 cm a na 12 progu 1 cm i za zadne skarby nie wiadomo jak Cisnę np przy akordzie G nie docisne strun zeby nie brzeczaly albo zeby nie byla przytłumiona ;/ palce juz mnie bola;D i robia sie koncowki twarde ale to chyba dobrze bedzie łatwiej wink
wlasnie mam pytanie do czego słuzy poprzeczka na mostku tzn opieraja sie na nim struny ale po co? opiłowalem go troche za duzo i 5 strun nie opiera sie na nim ale graja dobrze czy to ma jakies znaczenie czy bedzie poprzeczka czy nie ? bo po cos ona jest smile

15

Odp: Za wysoko struny...

moze troche nie dokladnie stroic na wyzszych progach, ja tez tak zrobilem zeby troche obnizyc struny ;p

16

Odp: Za wysoko struny...

własnie wyciagne całkiem ale mi to i tak za duzo nie daje bo mam gryf wygiety i sa wysoko struny . Nic trzeba kupic nowa gitare;)

17

Odp: Za wysoko struny...

A co masz, klasyka czy akustyka? Akustyk ma pręt, który służy właśnie do ustawiania krzywizny gryfu.

Ja ostatnio miałem w rękach bas firmy o nazwie łałałała "Vision" cokolwiek to jest. Struny były tak wysoko nawet jak na bas, że można by z niego strzelać.

18

Odp: Za wysoko struny...

Mam klasyka i nie ma własnie preta i nic nie zrobie ;/ Trzeba kupic nowa ;D

19

Odp: Za wysoko struny...

ja mam wyciagnieta ta "poprzeczke" i gra dobrze big_smile

Takamine G320 NS big_smile (Nareszcie ";.....:")

20

Odp: Za wysoko struny...

Możecie spojrzeć jak wysoko macie podstawnik (czy jak to się zwie, to jest takie białe cuś w mostku). Można spróbować to spiłować odrobinę. Najlepiej podeślijcie jakieś fotki mostka.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!