Temat: Gdzie trzymać gitarę?

Kupuję gitarę, ale nie mam za bardzo gdzie jej trzymać. Mam kawałek miejsca przy oknie, pod oknem jest grzejnik. Czy gitara mogłaby stać w takim miejscu? Druga możliwość to na szafie, ale odpada, bo poobijałbym ją smile

Takamine G330S

2

Odp: Gdzie trzymać gitarę?

Przy oknie i grzejniku? No F'n way.

Najlepiej w jakimś kącie za szafą.

3

Odp: Gdzie trzymać gitarę?

To może w szafie razem z ubraniami?

Takamine G330S

4

Odp: Gdzie trzymać gitarę?

Jak będziesz miał na nią twardy futerał, lub gruby pokrowiec, to trzymaj ją gdzie chcesz. Najlepiej gdzieś w kącie, żeby się nie przewracała. Możesz też kupić hak na ścianę, wtedy jest bezpiecznie, wygodnie i bajerancko.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

5

Odp: Gdzie trzymać gitarę?

Chodzi o to, żeby gitara nie straciła swojej wilgotności bo wtedy drewno się kurczy, wygina, progi zaczną wystawać z podstrunnicy,  w najgorszym razie płyta gitary po prostu pęknie, najbardziej narażone są gitary akustyczne, elektryczne mają grubą dechę, więc tak łatwo nie tracią wilgoci. Najgorzej jest w zimę kiedy pomieszczenia są ogrzewane, a co za tym idzie suche, dlatego najlepiej wkładać coś wilgotnego do futerału z gitarą np. marchew.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

6

Odp: Gdzie trzymać gitarę?

Ehh... Szkoda. Chciałem kupić od razu stojak, ale widzę, że będę musiał ją kitrać po kątach.

Takamine G330S

7 (edytowany przez marcocx 2010-10-20 20:31:47)

Odp: Gdzie trzymać gitarę?

Jasne że stojak nada sie na gitarke
ale z dala od kaloryfera
np w szafie    wink
Wieszakom zdecydowane tak

8

Odp: Gdzie trzymać gitarę?

Jak napisał Grzesiek, fajną sprawą jest kupienie wieszaka na ścianę. Kosztuje ok. 10zł plus dwa/trzy kołki.

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

9

Odp: Gdzie trzymać gitarę?

Jakie są objawy złego przechowywania gitary? Na razie gitarę trzymam w pokrowcu z 1,5cm pianki, w szafie

Takamine G330S

10

Odp: Gdzie trzymać gitarę?

mpx napisał/a:

drewno się kurczy, wygina, progi zaczną wystawać z podstrunnicy,  w najgorszym razie płyta gitary po prostu pęknie

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

11

Odp: Gdzie trzymać gitarę?

a ja robię sobie prowizoryczny "nawilżacz powietrza" big_smile kładę na grzejnik mokry ręcznik i już xd

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

12

Odp: Gdzie trzymać gitarę?

Się podepne: Jak trzymam gitarę w pokoju na stojaku to jest ok czy muszę jakiś futerał kupić?
Nie udzielono jednoznacznej odpowiedzi... nie trzymam gitary w szafie tylko na zewnątrz i intensywnie korzystam smile

Vintage V100BB + Crate FW 15 bez R

13

Odp: Gdzie trzymać gitarę?

Nie, nie musisz, tylko nie trzymaj jej przy oknia ani tymbardziej przy kalorywarze.

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!