Temat: Footswitch własnej roboty

Zastanawiam się nad footswitchem własnej roboty. Tylko po pierwsze czy opłaca się to robić, czy po prostu kupić jakis najzwyklejszy? Dokładnie chodzi o przełącznik między 2 kanałami, czyli pojedynczy przełącznik. Znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/przelacznik-footswitc … 02975.html i w związku z tym mam pytanko, czy wystarczy tylko podlutować 2 kabelki do tego przełącznika (bo zakładam ze potrzebny jest tylko dwu żyłowy kabel, przynajmniej taki widziałem przy pojedynczych footswitchach), czy jest to może bardziej skomplikowane niż mi się wydaje?

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

2

Odp: Footswitch własnej roboty

Jak chcesz robić footswitcha całkiem sam to jedyne co jest problemem to zrobienie obudowy wink To najprostsze z najprostszych rzeczy. Ten przełącznik powinien dać radę.

3

Odp: Footswitch własnej roboty

obudowa z kremu nivea dobrze wyszorowana.

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

4

Odp: Footswitch własnej roboty

czyli rozumiem ze to kwestia podlutowania dwoch kabelków?

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

5 (edytowany przez Krester 2010-10-25 20:21:49)

Odp: Footswitch własnej roboty

http://obrazki.elektroda.net/88_1276010340.jpg
tu masz zdjecie, ale do tego jest jeszcze petla, a sam do kanalow to tylko dwa kable lutujesz (nie liczac jacka)
aha taki: http://allegro.pl/przelacznik-impulsowy … 11437.html przelacznik bedzie lepszy

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

6

Odp: Footswitch własnej roboty

O dzieki wielke Krester. Wlasnie takiego przełącznika szukiałem, ale nie mogłem znaleźć smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

7

Odp: Footswitch własnej roboty

spoko, sam poszukalem szybko na elektrodzie i potem na allegro i sam sobie tez taki footswitch zrobie, bo ceny w sklepach sa kosmiczne (Do mojego Peaveya 50 euro).
Jak zrobisz pierwszy to zrob fotki smile

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

8

Odp: Footswitch własnej roboty

a ja kupiłem FS'a do mojego Laney'a za 50 PLN xd używkę big_smile

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

9

Odp: Footswitch własnej roboty

Gosc w sklepie u mnie mowil mi ze ma jakies footswitche najzwyklejsze tez gdzies za okolo 5 dyszek, ale leszpego mi nie potrzeba niż samoróbka. Kabel z jackiem mam, pudełko mam, pozostaje tylko kupić przełącznik za 2 zeta i to cały koszt tej roboty smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

10

Odp: Footswitch własnej roboty

kurde normalnie nabrałam chec na zrobienie sobie tego"cacka"

11

Odp: Footswitch własnej roboty

opisz ktos krok po kroku:) bo ja lewa jestem big_smile

12

Odp: Footswitch własnej roboty

1. Idziesz do sklepu z elektroniką.
2. Wchodzisz i mowisz: Dzień dobry, ale mamy dziś ładny dzień. W sam raz, żeby zrobić sobie footswitcha :]
3. Potem prosisz sprzedawcę o taki przełącznik jak podał Krester, mówiąc: Poproszę taki przełącznik jak podał Krester.
4. Sprzedawca: WTF???
5. Zmieszana mowisz: Wróć, wróć! Poproszę przełącznik impulsowy.
6. Przydałby się jeszcze kabel żeby jakoś podpiąć przełącznik do wzmacniacza. I jack też.
7. Zatem wypowiadasz kolejne magiczne słowa: Poproszę kabel, ekranowany, tylko taki miękki długości xxx (gdzie w miejscach 3 iksów podajesz długość kabla Tobia odpowiadającą)  i końcówkę Jack 6,3mm 1 raz.
8. Gdy już zrobisz konieczne zakupy wracasz do domu.
9. Podpieprzasz mamie krem i opróżniasz opakowanie, w celu uzyskania pustego opakowania po kremie mamy.
10. W opakowaniu robisz dwie dziurki: jedną od góry odpowiadającą wielkości przełącznika, a drugą gdzieś z boku odpowiadającą średnicy kabla.
11. Na końcu kabla po odu stronach musisz odsłonić niezbędne przewody (pojawią się dwa) gdzie przylutowujesz z jednej strony po jednym kabelku do wystających końcówki przełącznika. Przełącznik umieszczasz w otworze na przełącznik, a następnie przewlekasz kabel przez otwór na kabel.
12. Z drugiej strony kabla (po roskręceniu wtyczki Jack) także dwa kabelki przylutowyjesz do dwoch odpowiednich wyszczególnionych miejsc. Gdybys nie posiadała takiego profesjonalnego sprzętu jak lutownica, możesz po prostu owinąć bakelki wokół końcówek.
13. Finalną operacją jest test footswitcha. Wpinasz i sprawdzasz czy działa. Jak nie działa to znaczy ze coś spie*doliłas :] Najprawdopodobniej będzie to wina opakowania po kremie mamy, który okazał się nie być najbadzej odpowiednim, użytym do tego celu opakowaniem.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

13

Odp: Footswitch własnej roboty

haha:D usmiałam sie:D i zrozumiałam:P

14

Odp: Footswitch własnej roboty

I jak tam Grzesiek, działa ten Twój footswith? xD

Pomyślałem, że sobie też bym zrobił smile

"Naszą największą zaletą nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że zawsze potrafimy się podnieść." Ralph Waldo Emerson
--------------------------------------------------
Schecter Diamond Series Omen 6 i Fender Frontman 25R smile

15

Odp: Footswitch własnej roboty

Ale chyba nie w każdym wzmacniaczu układ przełączający jest taki sam, więc budowa footswitcha może być inna. Najlepiej to spojrzeć na schemat samego wzmacniacza.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

16

Odp: Footswitch własnej roboty

U mnie nie bylo nigdzie takiego przełącznika, tylko taki który dawał sygnał kiedyprzytrzymywało się go wciśniętego. Kupiłem go z ciekawości jak to będzie działać i działa rzeczywiście. Teraz pozostaje mi tylko kupić odpowiedni przełącznik.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

17

Odp: Footswitch własnej roboty

Witam smile sory ze post pod postem, ale pisze  w imieniu szanownej użytkowniczki (?) tego zaje*istego forum, ania1921. Otóż narodziło się w jej główce nurtujące pytanie, czy do VOX'a VT15 można wpiać zwykły jednoprzełącznikowy footswitch, czy konieczny jest pięcioprzełącznikowy (taki kóry jest zalecany)?

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

18

Odp: Footswitch własnej roboty

Przy robieniu samego footswitcha. Nieco idiotyczne pytanie, no ale...
Obudowa z metalowego pudełka (takiego jak po kremie) jest 100% bezpieczna w użytkowaniu? Tu są raczej niskie napięcia, ale wolę zapytać. To niby tylko jeden guzik, a kabel i tak w dobrze zrobionym takim footswitchu nie będzie dotykał obudowy, ale mimo wszystko?

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

19

Odp: Footswitch własnej roboty

Jeśli oba przewody od kabla będą dotykały jakiegoś przewodnika (w tym przypadku metalowej obudowy) do teoretycznie odwód powinien się zamknąć i być sygnał, więc przełączanie i tak nic nie będzie dawało skoro obwod caly czas bedzie zamknięty. Chyba tongue

PS. WiedźMatt, miło tak popatrzeć jak kogoś długo nie bylo i teraz tak ładnie się udziela (wszsykie ostatnie posty dodane przed WiedźMatt'a) big_smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

20

Odp: Footswitch własnej roboty

Dzięki. Trochę się za wami stęskniłem ;p

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!