1

Temat: Coś mi to tak za długo brzęczy

Przez pierwszy miesciac mojego nauki miałem pożyczone durango  mg916 i to brzmiało jakoś tak najbliżej tego co mi moj sluch podopowiadal, teraz z racji tego że tamtą musze oddać udało mi się pożyczyć inną. Jest to cordoba c-102 (c-1Q2?), tyle że gitara leżała ponoć ładnych pare lat pod ścianą i nikt nie korzystał. Ma E,A,D  stalowe wstawione i 3 nylonowe.  Jak juz udało mi się jakos wzglednie ap tunerem ja zestroić stwierdziłem że brzmi jakoś tak dziwnie? jak szarpne nawet palcem za najgrubsza to mogę spokojnie do 10 odliczyc zanim przestanie rezonować, to normalne? pytanie może głupie ale wybaczcie lamie.

2 (edytowany przez marcocx 2010-11-09 17:01:03)

Odp: Coś mi to tak za długo brzęczy

Cześć omen
z tego co wyszukałem w necie
jest to klasyk (prawdopodobnie ) więc,
wymiana strun na nylony i wszystko gra,
albo cokolwiek w jednym gatunku
nie mieszamy wódki z piwem
bo efekty trudno przewidywalne smile

3

Odp: Coś mi to tak za długo brzęczy

ok dzieki wielkie, to rozejrze sie za strunami, chociaz jak troche z nia posiedzialem to nawet pomimo ze brzmi dosc nieszablonowo to w sumie niezle - to pierwsze wrazenie mialem takie lewe jakies

4

Odp: Coś mi to tak za długo brzęczy

Boszzz... masz klasyka (chyba). Masz nulonowe struny. W komplecie nylonowych strun są 3 owinięte metalową owijką - basowe E,A,D. To nic nowego. Z reguły nylony drgają krócej, więc gitara będzie rezonowała krócej. Masz "dziwne" odczucia, bo przedtem grałeś na metalowych strunach, które brzmią inaczej.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

5

Odp: Coś mi to tak za długo brzęczy

dzieki, teraz juz wiem że wszstko ok