1

Temat: Pasek do gitary

Jaki, w jakiej cenie, na co zwracać uwagę. Czym się rożni pasek od akustyka od tego z elektryka?

2

Odp: Pasek do gitary

rożnicy nie ma żadnej, skórzane są lepsze, ale droższe.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

3

Odp: Pasek do gitary

Z tego co wiem to pasek do jednego i drugiego jest taki sam.
Na co zwracać uwagę... jak się rozpruwa "dziura" to wymienić.
Lepsze są ponoć skórzane aniżeli parciane...
Coś jeszcze?

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

4

Odp: Pasek do gitary

Pasków jest cała masa, są tańsze i droższe, a co za tym idzie - lepsze. Najdroższe są te najbardziej szpanerskie -  skórzane wink  Na co zwracać uwagę? Przedewszystkim musi mieć solidne końcówki, żeby gitara ci się nie zerwała. Pasek nie może być za cienki, bo będzie wrzynał  się w ramię. No i jeszcze jedno, musi ci się po prostu podobać wink
A paski do akustyka i elektryka z tego co wiem niczym się nie różnią. Czasami akustyki nie mają jednego zaczepu i trzeba je wiazać sznurkiem do główki.

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

5 (edytowany przez Plam 2010-05-07 17:33:43)

Odp: Pasek do gitary

Jeśli nie planujesz grać koncertów i jakoś specjalnie szaleć przy rytmach szatana to starczy ci byle jaki pasek za 5 zł.
Ja pamiętam jak poszedłem do riffa w celu kupienia paska, zobaczyłem cenę tych wypasionych skórzanych za 100 zl i wyżej, uśmiechnąłem się i gość mi wyciągnął jakiś taki paseczek w pudełku oklejonym taśmą klejącą big_smile
Służy mi już ze dwa miesiące po lekkim tuningu.

6

Odp: Pasek do gitary

Czyli kierować się doznaniami czysto estetycznymi?

7

Odp: Pasek do gitary

Jak masz kase to kup sobie szeroki skórzany, nie tyle jest bajerancki co wygodny.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

8

Odp: Pasek do gitary

wazne zeby byl szeroki i skorzany ;p

9

Odp: Pasek do gitary

i bajerancki. xD

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

10

Odp: Pasek do gitary

Mam skórzany pasek Ewpol za 35 złotych, naprawde daje rade,szerokosc to 8 cm,wiec jest megawygodny:)

11

Odp: Pasek do gitary

No dobra. Skórzany pasek. Na pewno kupię taki. Tylko takie trochę głupie pytanie. Mam iść do sklepu z gitarą żeby go zamierzyć czy te paski już mają tylko jeden "rozmiar"? xP

And I'm going down, all the way down, I'm on the highway to hell...

12

Odp: Pasek do gitary

Długość paska możesz sobie regulować, wiec zabieranie gitary ze sobą nie jest konieczne.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993