1 (edytowany przez Początkująca 2010-10-14 09:12:26)

Temat: Gitara a chwyty barowe

Mam problem z moją gitarą.
Nie mogę na niej zagrać żadnego chwytu barowego, po prostu nie mam siły docisnąć wszystkich strun... Co dziwniejsze te chwyty bez problemu  grałam na gitarze mojej koleżanki.
Pani od muzyki stwierdziła, że mam dosyć twardą gitarę. Co to znaczy? Czy to właśnie przeszkadza w graniu chwytów barowych? Czy da się coś zrobić?
Z góry dziękuję za pomoc. smile

2 (edytowany przez Sylwester 2010-10-14 10:24:56)

Odp: Gitara a chwyty barowe

Twarda ? Może masz twarde struny ?(Tak mi się wydaje).
Jeśli znasz podaj ich rozmiar.(tzn.grubość to jest chyba)

Mam problem z moją gitarą.
Nie mogę na niej zagrać żadnego chwytu barowego, po prostu nie mam siły docisnąć wszystkich strun...

To nie problem z gitarą tylko z dłonią .

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

3

Odp: Gitara a chwyty barowe

Struny kupowałam na sztuki.
Mam opakowanie z pierwszej (e) i pisze .009.

4 (edytowany przez Klaudija 2010-10-14 10:52:13)

Odp: Gitara a chwyty barowe

9 są mięciutkie, a struny lepiej kupować kompletami, bo pojedynczo to durnota. Powiedz, co to za gitara, bo jak to jakiś szajs albo inny skyway to sie nie ma co dziwić, sprawdź odległość 1 struny od 12 progu, powinno być tak z 3mm, jak jest znacznie więcej to warto spiłować podstrunnik.

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

5 (edytowany przez marcocx 2010-10-14 11:42:25)

Odp: Gitara a chwyty barowe

może tyko kwestja przestrojenia ?
jesteś  pewna ze od e masz nastrojona gitare

6

Odp: Gitara a chwyty barowe

Tak, gitara jest na pewno nastrojona. wink

7

Odp: Gitara a chwyty barowe

A na jakiej gitarze koleżanki grałaś? Bo znając życie był to klasyk, który ma jeszcze bardziej miękkie struny nylonowe.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993