1 (edytowany przez guitarmen12 2010-10-10 18:52:48)

Temat: Humbucki do bluesa i hard-rocka

Witam smile
Chciałbym się dowiedzieć jakie przystawki (humbucki) byłyby dobre do bluesa, hard-rocka ewentualnie do heavy metalu (Coś pod Metallicę). Górny limit pieniężny to ok. 500 zł.
A no i wolałbym osobiście pick-upy pasywne cool

PS. Czy w radzilibyście, aby wmontować do straty pickupy Fendera, Noiseless Hot (jakoś tak)

Ever Play AP326

2

Odp: Humbucki do bluesa i hard-rocka

Zmień gitarę. W tej żaden pickup dobrze nie zabrzmi. O wzmacniacz lepiej nie bede pytał.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

3

Odp: Humbucki do bluesa i hard-rocka

Tak..... Ta gitara którą mam jest akustyczna. Wzmacniacza nie mam. A pytam się dlatego, bo chciałbym stuningować takiego elektryka, którego bym kupił.

Ever Play AP326

4

Odp: Humbucki do bluesa i hard-rocka

Do bluesa, hardrocka, heavy metalu... i do czego jeszcze? smile
Podaj więcej szczegółow nt. gitary.

5 (edytowany przez guitarmen12 2010-10-10 19:49:50)

Odp: Humbucki do bluesa i hard-rocka

No więc Squier Affinity Series Stratocaster lub Epiphone Les Paul GT

A co do muzyki. To coś w stylu Erica Claptona, Dire Straits, Metallici...

Ever Play AP326

6

Odp: Humbucki do bluesa i hard-rocka

Ale ten Squier  to chyba FAT.

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

7

Odp: Humbucki do bluesa i hard-rocka

No właśnie nie. Przepraszam, ale źle napisałem, że tylko humbucki

Ever Play AP326

8 (edytowany przez Sylwester 2010-10-13 14:13:46)

Odp: Humbucki do bluesa i hard-rocka

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/g … ana-kx5-wp A coś takiego ? Nie wiem jak z tym Blues'em. A co do posta z  ""2010-10-10 20:38:07"" Widziałeś żeby Clapton na HH grał ? Moim zdaniem ten HSS był by dobry, tylko jakiś efekt i grać na tej przystawce przy mostku.
A na singlu byś miał swojego bluesa.

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

9

Odp: Humbucki do bluesa i hard-rocka

Nie, nie widziałem żeby klapton na HH grał, ale widziałem Knopflera na przykład czy BB Kinga

Ever Play AP326

10

Odp: Humbucki do bluesa i hard-rocka

Do bluesa to najlepiej jakieś klasyczne przetworniki typu PAF, ale bardziej niż pickupy, potrzebujesz pieca o bluesowym charakterze.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95