1 (edytowany przez fallen 2010-09-24 15:44:50)

Temat: Coś brzęczy/dzwoni w okolicach mostu ;/

Coś mi się dziwnego dzisiaj zrobiilo i słysze takie metaliczne dzwonienie w okolicach mostu jak i co zkorygować?
Nie potrafie stwierdzić coto i gdzie dokladnie ale to jest gdzieś pomiedzy pickupem i mostem nawet jak pustą strune uderzam to słychać ;/ Napewno nie jest to uderzanie o progi..

----
To chyba wina kostek na mostku... co z tym zrobić
Ok to napewno ta kostka od struny G3 (jak ją dopycham to tego niema) ale pozostałe tez musze palcem docisnąć bo tak samo brzęczą jak przcisne strune do podstunnicy ;p

Vintage V100BB + Crate FW 15 bez R

2

Odp: Coś brzęczy/dzwoni w okolicach mostu ;/

a próbowałeś podkręcac gryf?

MSA-Model CW 160
Epiphone special II

3 (edytowany przez fallen 2010-09-24 15:50:49)

Odp: Coś brzęczy/dzwoni w okolicach mostu ;/

Tzn? kiedyś prostowałem (samemu) gryf bo mi struny brzęczały ale to ponad miesiac temu.
Gryf może mieć wpływ na to kowadełko bo wsumie tylko to jedno mi tak bardzo przeszkadza?

Vintage V100BB + Crate FW 15 bez R

4

Odp: Coś brzęczy/dzwoni w okolicach mostu ;/

no moze, bo jak masz źle ustawioną krzywiznę gryfu to mogą z tego wyjść różnorakie komplikacje.

MSA-Model CW 160
Epiphone special II

5 (edytowany przez fallen 2010-09-24 16:11:05)

Odp: Coś brzęczy/dzwoni w okolicach mostu ;/

No to szefie w która strone krecimy bo ostatnio było w lewo (patrząc jak sie ma założoną gitarę) smile
---Wściekne się jak po zabiegu zaczną mi znowu struny pierdzieć big_smile

Vintage V100BB + Crate FW 15 bez R

6

Odp: Coś brzęczy/dzwoni w okolicach mostu ;/

Robi się przy poluzowanych strunach ?(gdzieś tak słyszałem)
Co to za wiosło w ogóle ?

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

7

Odp: Coś brzęczy/dzwoni w okolicach mostu ;/

dobre pytanei zadałes Sylwester, co to za wiosełko? smile

MSA-Model CW 160
Epiphone special II

8

Odp: Coś brzęczy/dzwoni w okolicach mostu ;/

Vintage V100 ;p

Vintage V100BB + Crate FW 15 bez R

9

Odp: Coś brzęczy/dzwoni w okolicach mostu ;/

Narazie nic nie kręć. Najpierw zobacz czy jakis element nie jest obluzowany i nie czy po prostu nie drga. Najczęściej to poluzowane klucze, ale nie wiadomo. Najlepiej się upewnij, zanim rozregulujesz gitarę.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

10

Odp: Coś brzęczy/dzwoni w okolicach mostu ;/

grzesiek2805 napisał/a:

Narazie nic nie kręć. Najpierw zobacz czy jakis element nie jest obluzowany i nie czy po prostu nie drga. Najczęściej to poluzowane klucze, ale nie wiadomo. Najlepiej się upewnij, zanim rozregulujesz gitarę.

+1

Sylwester napisał/a:

Robi się przy poluzowanych strunach ?(gdzieś tak słyszałem)

To skoro "słyszałeś" to się powstrzymaj od wypowiedzi. Powinno się poluzować tylko troszkę, tak żeby móc mieć dostęp do pręta.

11

Odp: Coś brzęczy/dzwoni w okolicach mostu ;/

Najpierw zobacz czy jakis element nie jest obluzowany i nie czy po prostu nie drga.

Jestem pewien że to kowadełko drga - pamiętam że jak ustwiałem menzure to ono było jakieś luźne... Co z tym zrobić.
A propo kluczy to czytałem że ich drgania to cecha charakterystyczna dla vintagów.. wystarczy że ktoś mi będzie trzymać za klucz w trakcie jak wydobywam dźwięk by to zdiagnozować?

W dotyku wszystkie są sztywne może 2 leciutko odbiegają od normy (bardzo leciutko latają prawie niezauważalnie) one mogą wytwarzać jakiś chałas (mówię o tym plastiku do kręcenia)?

Vintage V100BB + Crate FW 15 bez R

12 (edytowany przez krethh 2010-09-25 19:00:40)

Odp: Coś brzęczy/dzwoni w okolicach mostu ;/

fallen napisał/a:

Najpierw zobacz czy jakis element nie jest obluzowany i nie czy po prostu nie drga.

Jestem pewien że to kowadełko drga - pamiętam że jak ustwiałem menzure to ono było jakieś luźne... Co z tym zrobić.

Ten taki mały kawałek metalu na którym siedzi struna w mostku? Siła docisku struny przecież jest na tyle mocna że to nie ma prawa się ruszyć! Może spróbuj to wcisnąć w dół?

A propo kluczy to czytałem że ich drgania to cecha charakterystyczna dla vintagów.. wystarczy że ktoś mi będzie trzymać za klucz w trakcie jak wydobywam dźwięk by to zdiagnozować?

Być może sam dasz radę potrzymać smile However, pewnie masz niedokręcone główki do klucza, tzn. na środku główki od klucza powinna być taka mała śrubka. Dokręć ją najmocniej jak możesz i brzęczenie powinno ustać.

W dotyku wszystkie są sztywne może 2 leciutko odbiegają od normy (bardzo leciutko latają prawie niezauważalnie) one mogą wytwarzać jakiś chałas (mówię o tym plastiku do kręcenia)?

Którym plastiku do kręcenia?

13 (edytowany przez Bluskaj 2010-09-25 22:00:06)

Odp: Coś brzęczy/dzwoni w okolicach mostu ;/

A zobacz jeszcze przetwornik przy mostku. Na mojej v100 swego czasu lubił pobrzękiwać. Eee 'dociśnij' go lekko i zobacz czy dalej brzęczy.

A co do kluczy to faktycznie, może to być też to. U mnie brzęczał od struny E. Najlepiej jak pójdziesz z tym do sklepu, w którym kupiłeś gitarę... W każdym razie wszędzie mówią żeby tak zrobić.

@krethh: V100 (nie wiem jak inne Vintage) mają to do siebie, że zamiast zwykłych "główek do klucza ze śrubką" są takie "wstrętne, zielone, plastikowe bez śrubki".

14

Odp: Coś brzęczy/dzwoni w okolicach mostu ;/

Jak stroje tym kluczem od tej struny (jak podkręcam) to słychać takie głuche tyknięcie i tak jak ładnie wskazówka powoli sie przesówała to z tym tyknięciem podskakuj o 1/4 skali co to może być?

Vintage V100BB + Crate FW 15 bez R

15 (edytowany przez krethh 2010-10-04 16:03:49)

Odp: Coś brzęczy/dzwoni w okolicach mostu ;/

Zjechana mechanika w środku.

Na twoim miejscu wydałbym te 90 zł na Te wilkinsony.

16

Odp: Coś brzęczy/dzwoni w okolicach mostu ;/

hmmm 90zł gwarancja nie obejmie tego?:)

Vintage V100BB + Crate FW 15 bez R

17

Odp: Coś brzęczy/dzwoni w okolicach mostu ;/

Może obejmie.

Gdybyś jednak kupił raz a porządnie klucze to byłoby lepiej, bo wymienią ci na takie same gówniane i nic ci z tego nie przyjdzie oprócz  tego że stracisz kupę czasu.

18

Odp: Coś brzęczy/dzwoni w okolicach mostu ;/

To napewno nie jest w okolicach klucza tylko mostku... jak reguluje wysokosc mostu to przy podnoszeniu słychać ten dźwięk - cały mostek do wymiany czy te kowadełko/młoteczek da sie jakos naprawic (to od menzury)??

Vintage V100BB + Crate FW 15 bez R