Temat: wymiana singla na humbuckera

cześć

chciałem wymienić w moim sqiuerze bullecie przetwornik przy mostku. Jest to ten ukośny taki. Interesuje mnie Gretsch Filtertron o taki:

Gretsch Filtertron Humbucker

Jak myślicie, dużo zabawy było by? Trzeba będzie ciąć tylko w pickguardzie, czy i w drewnie? Albo inaczej - czy jest to w ogóle możliwe?

2

Odp: wymiana singla na humbuckera

nie odpowiadam tylko dolaczam sie do pytania, ale zmieniam na emg 81/60, trzeba lutowac? Robis samemu czy dac lutnikowi?

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

3

Odp: wymiana singla na humbuckera

@Gitarzystek, jeśli chcesz, żeby obeszło się bez przerobek, to kup MiniHumbuckera. W innym wypadku bedziesz albo musial powiekszyc jakoś otwór w pickguardzie, albo kupic z otworem pod humba, ale na tym raczej nie koniec bo prawdopodobnie trzebabedzie rozwiercic wiekszu otwór w korpusie. I jeszcze pewnie bedzie zabawa z potencjometrami, tzn chodzi mi o wymiane na inne, o ile się nie mylę.
@Krester oczywiście, że trzeba lutować, i to raczej wszystko, włącznie z wymianą potencjometrów (z racji tego iż są aktywne pickupy). Tzn tak mi się wydaje tongue Jak umiesz się posługiwać lutownicą i portafisz rozszyfrować schemat to może sobie poradzisz smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

4

Odp: wymiana singla na humbuckera

@Gitarzystek przedewszystkim to jest pickup pod gryf wink Wyjaw ile masz kasy

@Krester

W niektórych są tzw. szybkozłączki, że robisz hop siup i już, nie trzeba lutować, a poty trzeba wymienić. No i miejsce na baterie!

5

Odp: wymiana singla na humbuckera

o matko... pod gryf? wydawało mi się, że Malcolm Young takiego używa pod mostem... To sorry! Mam około 100 zł... Góra - 150, ale to bym musiał jeszcze dozbierać trochę. Chcę uzyskać ostre ale taki suche brzmienie. To znaczy nie zawsze suche... Jak Malcolm Young w AC/DC.

6

Odp: wymiana singla na humbuckera

a jaki masz piec?

peace!

strat hss -> dunlop JH-1B -> Marshall JCM 900

7

Odp: wymiana singla na humbuckera

100 trochę niski budżet, pasuje mi do tego coś w stylu Dimarzio Hs-3...

8

Odp: wymiana singla na humbuckera

piec Peavey Solo

9

Odp: wymiana singla na humbuckera

Jeśli chodzi o wymianę przetwornika, to wystarczy kupić nowego pickguarda z otworem na humba, bo w korpusie jest miejsce nawet na układ HSH. Sama wymiana to przykręcenie paru śrubek i lutowanie dwóch kabli (jeśli humb nie ma rozłączanych cewek)

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

10

Odp: wymiana singla na humbuckera

o to super

a powiedzcie, jak to brzmi:
DiMarzio Tone Zone?

11

Odp: wymiana singla na humbuckera

A jaki zamiar masz zmieścić ten przetwornik w "wycięciu" dla singla ? Jak ktoś wyżej powiedział, jeśli nie chcesz nic piłować to minihumbucker.

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

12

Odp: wymiana singla na humbuckera

Sylwester, czytaj mój post wyżej.
Gitarzystek, na stronie DiMarzio powinny być próbki, rozejrzy się też za Seymour Duncan, albo Merlin.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

13

Odp: wymiana singla na humbuckera

kurde, tak mi zależy na tym filtertronie... to jest pod most? Uważacie, że to się nie daje? Z tym jest coś nie tak? Proszę, powiedzcie. Otwarty jestem na wszelkie sugestie smile

Gretsch Filtertron Humbucker