Temat: Jak sprawdzić, czy gitara stroi na progach?

Drodzy forumowicze,
jak sprawdzic za pomoca tunera czy gitara stroi na poszczegolnych progach(nie na wszystkich ale na kilku da sie sprawdzic tunerem)propozycje proszespisywac ponizej,jestem ciekaw czy ten moj pomysł jest ok;)

2

Odp: Jak sprawdzić, czy gitara stroi na progach?

łapki mi opadają smile

peace!

strat hss -> dunlop JH-1B -> Marshall JCM 900

3

Odp: Jak sprawdzić, czy gitara stroi na progach?

hippie ciekawy sposób:P

4

Odp: Jak sprawdzić, czy gitara stroi na progach?

gorzej będzie jak struny opadna:P

5

Odp: Jak sprawdzić, czy gitara stroi na progach?

sprawdź czy na pustej strunie i 12 progu masz dokładnie ten sam dźwięk. Jeżeli tak to (o ile masz dobrze nabite progi) lepiej stroić już nie będzie smile

6

Odp: Jak sprawdzić, czy gitara stroi na progach?

Nie o to chodzi:)miałem na mysli sprawdzeniem tunerem:)...podpowiem, że musi być na kilka instrumentów:)

7

Odp: Jak sprawdzić, czy gitara stroi na progach?

Ja ***, zredaguj jakoś swoją wypowiedź bo nie jestem w stanie zrozumieć tego bełkotu. Co to znaczy "miałem na myśli sprawdzeniem tunerem"? Jak chcesz sprawdzić czy gitara stroi na progach to podałem ci sposób wyżej, co, chcesz żebyśmy odgadneli twój sposób sprawdzania czy gitara stroi?

8

Odp: Jak sprawdzić, czy gitara stroi na progach?

to nie koło fortuny...

9

Odp: Jak sprawdzić, czy gitara stroi na progach?

Krethh, ty akurat podałeś jak sprawdzić czy gitara ma się dobrą menzurę, a nie czy gitara stroi na progach.

matias-k96, na progach masz dźwięki, jak przyciśniesz np. strunę E na pierwszym progu to powinien być dźwięk F i ten dźwięk powinien pokazać tuner, oczywiście będą pewne odchylenia, bo, taki układ progów jaki ma większość gitar jest pewnym kompromisem, a żeby gitara idealnie stroiła w każdej pozycji to każda struna musiała by mieć oddzielny zestaw progów prógów.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

10 (edytowany przez krethh 2010-09-25 18:53:55)

Odp: Jak sprawdzić, czy gitara stroi na progach?

mpx napisał/a:

Krethh, ty akurat podałeś jak sprawdzić czy gitara ma się dobrą menzurę, a nie czy gitara stroi na progach.

Niewątpliwie. Ale to jest dokładnie to samo - bo menzure reguluje się po to żeby gitara stroiła na progach .Jak menzura będzie wyregulowana idealnie to gitara też będzie stroiła idealnie o ile progi są dobrze nabite. Po co męczyć się ze sprawdzaniem każdego dźwięku na każdej strunie?

11

Odp: Jak sprawdzić, czy gitara stroi na progach?

W celach edukacyjno-rekreacyjnych?

Do autora: A jaki jest ten twój pomysł okej? tongue

12

Odp: Jak sprawdzić, czy gitara stroi na progach?

I mpx trafił, dzieki...no oto mi chodziło:P Przecież game c-dur która sie gra na bardzo wielu instrumentach, (wszystkich) gra sie tez na gitarze, wystarczy w tunerze kliknac chrome jezeli jest to angielska wersja i zagrac game c-dur. Kazdy dzwiek na poszczegolnych progach poczawszy od kluczowego C