1

Temat: Guitar Rig

Dobija mnie przester z mojego biednego pieca smile Zainteresowałem się progiem z tematu..
Mógłby ktoś napisać jak to najlepiej podłączyć i skonfigurować??
Narazie mam ten progs i asio4all jutro jakieś okablowanie kupie i teraz pytanie:
Lepiej podłączyć gitarkę do karty dźwiękowej bezpośrednio i ewentulanie podłączyć potem dźwiękówkę do pieca (i na clean ustawić) czy lepiej gitarę do pieca potem z wyjścia na słuchawki podłączyć do dźwiękówki?:)

Fajnie by było jak ktoś kto przez to przeszedł opisał jak ten prog skonfigurować bo ponoć są cholerne problemy z tym (dźwiękówka AC'97) ale niby ludzie dają rade grać bez trzasków itd i latencja 5ms co kolwiek to znaczy ^^

Vintage V100BB + Crate FW 15 bez R

2

Odp: Guitar Rig

Jeśli masz glosniki od kompa to graj na nich, bo guitar rig symuluje wzmacniacz, więc innego Ci nie potrzeba. Gdybyś podpiął do wzmacniacza, to sygnał pojdzie przez preamp i teoretycznie brzmienie ulegnie przekształceniu przez ten preamp.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

3

Odp: Guitar Rig

Jak podłączam gitare do wzmaka (clean) i potem wyjsciem sluchawkowym do kompa to jest straszna lipa (o niebo lepiej jak przester ze wzmaka). Jak kupie przejściówkę i podłącze gitare bezpośrednio do kompa to będzie lepiej czy tak samo?? W guitar rigu nie robi różnicy czy wzmak puszczał cleana czy przester chyba że w programie wyłączyłem wszystkie efekty.

Vintage V100BB + Crate FW 15 bez R

4

Odp: Guitar Rig

Jak podlaczysz bezposrednio do kopa, to na 90% zrypiesz sobie karte muzycza i glosniki

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

5

Odp: Guitar Rig

to jak to sie powinno zrobić by chodziło jak należy?:)
a asio4all już rozkmyniłem...

Vintage V100BB + Crate FW 15 bez R

6

Odp: Guitar Rig

Krester napisał/a:

Jak podlaczysz bezposrednio do kopa, to na 90% zrypiesz sobie karte muzycza i glosniki

Na jakiej podstawie tak twierdzisz?

7

Odp: Guitar Rig

Nie zrypiesz, tylko dzięk będzie lipny i tyle, a jak masz jeszcze mocne przetworniki to dźwięk się będzie przesterował. Właczasz Riga, symulujesz jakis wzmacniacz i grasz smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

8

Odp: Guitar Rig

Uwierz mi, może.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

9

Odp: Guitar Rig

a ja niedawno znalazłem w necie program guitar fx i nie wiem jak zrobić żeby działało, proszę o pomoc.

Epiphone by Gibson s500
Fender Telecaster                   + randall rg 200 + różne kości i efekty
Ibanez sa120