1 (edytowany przez Plam 2010-06-04 17:21:20)

Temat: Co gracie?

No tak - ktoś powie że muzykę, ale założyłem ten temat, żeby to jakoś sprecyzować.
Gracie jakieś riffy, włączacie sobie piosenki i gracie razem z nią, czy po prostu sobie coś tam brzdąkacie(tzw improwizacja smile)?
Jeśli o mnie chodzi, to niestety zazwyczaj odklepuję schematy(tzn piosenki z tabów - zazwyczaj włączam sobie jakiś utwór i do niego gram), próbuję czasami też coś rozgryźć ze słuchu, chociaż nie mam do tego cierpliwości za bardzo.

2

Odp: Co gracie?

Jakieś riffy, ale głównie to się bawię i improwizuję smile

Ibanez GRG 170DX + Laney LX35

3

Odp: Co gracie?

ja ostatnio dopieszczam solo Metallici i G'nR tongue od czasu do czasu jak mi się nudzi to bawie się pentatoniką a tak to gram co mi wpadnie w ucho ;]

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

4

Odp: Co gracie?

@up, ja tez ostatnio gram w kółko solo do NEM wink lubię też poimprowizować do wolnych piosenek (np, jak brat slucha czegoś, to mu gram za uczami tongue ), taby oczywiście też, jakieś riffy własnej twórczości się zdarzają. Czyli wszystko co sie da tongue aaa, przy improwizacjach, nie kmorzystam z zadnych skal wink

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

5 (edytowany przez CARdinal 2010-06-04 19:58:16)

Odp: Co gracie?

Ja gram po kolei całe piosenki i inne utwory, ostatnio Ulli Boegershausena - In a Constant State of Flux i F. Chopna etiude rewolucyjną, jak mi sie chce to prubuję coś ze słuchu, ostatnio oklepałem tak kilka utworów band of horses np. funeral czy też factory

6

Odp: Co gracie?

Ja grywam wszystko, od piosenek z tabów,  przez podkłady i własne riffy, do improwizacji(na skalach albo i bez) smile
Ogólnie dobrze się bawie

CARdinal, masz taby do etiudy rewolucyjnej?
Ja Chopina tylko marsz żałobny umiem smile

"Naszą największą zaletą nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że zawsze potrafimy się podnieść." Ralph Waldo Emerson
--------------------------------------------------
Schecter Diamond Series Omen 6 i Fender Frontman 25R smile

7

Odp: Co gracie?

Hmm, etiuda rewolucyjna?
Jak macie taby to chętnie bym zobaczył wink

8 (edytowany przez CARdinal 2010-06-06 18:43:08)

Odp: Co gracie?

Wersja power tab,ale tux guitar ją obsługuje <jak każdą zresztą>
http://www.ultimate-guitar.com/tabs/f/f … er_tab.htm
(Dowlnoad)

9 (edytowany przez Kelly Rhoads 2010-07-17 14:28:40)

Odp: Co gracie?

A ja sobie gram(jeśli można to nazwać graniem, bo ćwiczę dopiero od 30 czerwca tego roku, więc nawet nie miesiąc) głównie ćwiczenia z książki starszej ode mnie. tongue Oraz różne akordy i proste rzeczy z tabów. Teraz akurat Nothing Else Matters(całość) usiłuję się nauczyć, ale wiem, że ,,na dzień dzisiejszy" pewnych fragmentów nie dam rady, więc chyba to odłożę...
No, i ogólnie, ćwiczę wszystko, co mi w ręce wpadnie, bo nie wiem, ile powinnam już umieć, poza tym, uwielbiam ćwiczyć, najchętniej nie opuszczałabym mojego Wiosła 24h na dobę, ale niestety to nie możliwe.

Ah, no, i, jako, że to mój pierwszy post tu na forum- witam. Jak sam nick wskazuje, moim największym autorytetem oraz idolem jest niedościgniony Czarodziej Gitary Randy Rhoads. A ,,Kelly" ot tak się wzięło, jako, że jestem dziewczyną.

10

Odp: Co gracie?

Nie odkłądaj, ucz się. NEM wcale nie jest trudne, solo też jest banalne. Bez pracy nie ma kołaczy.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

11

Odp: Co gracie?

A można niektóre miejsca grać pull-off, czy to bardzo zmieni efekt końcowy? Bo ja tak sobie właśnie gram, ale na razie w dużo wolniejszym tempie, więc ciężko mi to ocenić.

12

Odp: Co gracie?

Graj jak ci wygodnie.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

13

Odp: Co gracie?

Metallica i ostatnio się wziąłem za Ac/Dc, fajną frajdę to daje, muzyka jest genialna a riffy naprawdę łatwe (Back in Black i  jailbreak zagrałem po prostu ,,czytając,, taby jak z nut, bez wykuwania fragmentów na pamięć.) Lubie pograć też Dire Straits i  ironów

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

14

Odp: Co gracie?

Za rada WiedzMatt'a nie odkladalam NEM i teraz pracuje nad solowka, a jednoczesnie zaczelam cwiczyc Wish You Were Here Pink Floyd'ow.

15

Odp: Co gracie?

Krester napisał/a:

Metallica i ostatnio się wziąłem za Ac/Dc, fajną frajdę to daje, muzyka jest genialna a riffy naprawdę łatwe (Back in Black i  jailbreak zagrałem po prostu ,,czytając,, taby jak z nut, bez wykuwania fragmentów na pamięć.) Lubie pograć też Dire Straits i  ironów

Plecam tez sprobowac Problem Child Live. Zabija !!!

Angus Young The Best

16

Odp: Co gracie?

gram z tabów najczęściej AC DC bo piosenki dobrze znam i je lubie ;D na razie szlifuje back in black

17

Odp: Co gracie?

teraz good times bad times zeppelinow uczę sie. bardzo ładne.

peace!

strat hss -> dunlop JH-1B -> Marshall JCM 900

18

Odp: Co gracie?

A ja uczę się "Kiss from a rose", aranżacji fingerstyle.

"Va'esse deireádh eap eigean..."

19

Odp: Co gracie?

Ja teraz szlifuje solo do Unforgiven, ogolnie to duzo improwizuje.

20

Odp: Co gracie?

Obecnie staram sie nauczyć Flight of Icarus Ironów.

21

Odp: Co gracie?

A ja Since You've Been Gone zespołu Rainbow. Ostatnie solo właściwie mi zostało tongue

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

22

Odp: Co gracie?

ja próbuje Devil's Dance Metalliki co prawda na akustyku nie brzmi to tak jak na elektryku ale chce się tego nauczyc ;d

MSA-Model CW 160
Epiphone special II

23

Odp: Co gracie?

Marsza pogrzebowego lol

Epiphone AJ 100

24

Odp: Co gracie?

Ten temat ma prawie 2 lata. Nadal jesteś pewna, że komuś pomogłaś?

25

Odp: Co gracie?

@Madziuchna dostajesz złotą łopatę za prawie dwuletni odkop.
http://www.img.chh.pl/large_size/eb706d24a332a8725692896cd6177526.jpg

Z archeologiem się nie zadziera
Darek powiedział:
Kuba02 został mianowany oficjalnie forumowym Archeologiem więc [...] ma prawo robić odkopy
big_smile

26

Odp: Co gracie?

TO i ja też napiszę co gram. Moja nowa gitara basowa słuzy mi do grania kawałków rockowych jednak gram rożnie.

27

Odp: Co gracie?

patryk1x2 napisał/a:

TO i ja też napiszę co gram. Moja nowa gitara basowa słuzy mi do grania kawałków rockowych jednak gram rożnie.

Aha. lol

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

28

Odp: Co gracie?

patryk1x2 napisał/a:

TO i ja też napiszę co gram. Moja nowa gitara basowa słuzy mi do grania kawałków rockowych jednak gram rożnie.

W sensie kawałki rockowe coverujesz np. na jazz?

Gram przeróżne gatunki, aczkolwiek głównie rocka i blues.
Nie pogardzę np. metalem czy kawałkami typowo akustycznymi (np. Preston Reed).

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784