1 (edytowany przez fallen 2010-08-18 15:48:18)

Temat: Buczenie na przesterze

Kiedy uderzam strune brzmi bardzo długo aż buczy. Bez przesteru czegoś takiego nie ma ale fakt ta struna ciągle drży kiedy ją dotkne buczenie ustaje.
To jest problem z piecem / przystawką czy błąd techniki i powinienem zawsze tłumić prawą ręką?

Jeszcz na przesterze kiedy gram na pickupie przy gryfie to bass nawet jak sa skrecone na max to warczą...

I jeszcze denerwuje mnie troche że słychać takie "plumknięcie" dźwięk jakby szpilką stuknąć w szkło w momęcie uderzenia struny. (to słychać nawet bez pieca).

Vintage V100BB + Crate FW 15 bez R

2

Odp: Buczenie na przesterze

Kiedy dotykasz ręką mostka to buczenie też ustaje?

3 (edytowany przez Klaudija 2010-08-18 16:28:16)

Odp: Buczenie na przesterze

Te "plumknięcia" to raczej normalne (aż musiałam postukać igłą w szklankę:P) One się biorą z trącania struny kostką, jeśli się dobrze rozumiemy.
Pewnie chodzi o coś takiego: http://www.youtube.com/watch?v=lRJq8Rn4FBw Slash tu tłumi je trochę na poczatku.
Fallen a masz uziemnie w gniazdkach? Albo jeśli podłączasz wzmaka do jakiegoś przedłużacza bez bolca, nawet jak masz przedłużacz do gniazka z bolcem podłączony, to może być nieuziemnie wzmaka.  A to że Ci wzmak warczy, to pewnie wina jakiegoś małego głośnika.W ogóle jaka to gitara i wzmak?

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

4 (edytowany przez fallen 2010-08-18 16:41:45)

Odp: Buczenie na przesterze

Kiedy dotykasz ręką mostka to buczenie też ustaje?

Niee muszę dotknąć konkretną strunę (czuć że jeszcze drga).

A to że Ci wzmak warczy, to pewnie wina jakiegoś małego głośnika.W ogóle jaka to gitara i wzmak?

Wsumie masz pewnie racje bo wziąłem kiepski wzmak. Vintage V100 i Crate FW 15 bez R (8" głośnik).

Fallen a masz uziemnie w gniazdkach? Albo jeśli podłączasz wzmaka do jakiegoś przedłużacza bez bolca, nawet jak masz przedłużacz do gniazka z bolcem podłączony, to może być nieuziemnie wzmaka.

Bolec w gniazdku i przedłużaczu jest ale czy to nie jest atrapa to głowy nie dam - jak to właściwie sprawdzić?:D

Pewnie chodzi o coś takiego: http://www.youtube.com/watch?v=lRJq8Rn4FBw Slash tu tłumi je trochę na poczatku.

Dokładnie oto mi chodziło smile

Vintage V100BB + Crate FW 15 bez R

5

Odp: Buczenie na przesterze

No musisz się upewnić, że bolec jest podłączony do zera a nie do fazy. Tylko lepiej tam nie grzeb sam, bo nie chce mieć nikogo na sumieniu tongue

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

6

Odp: Buczenie na przesterze

Gniazdko raczej jest uziemnione a to buczenie jest na tyle irytujące że jak nie tłumie uzyskuje efekt podobny do reverbu.

Vintage V100BB + Crate FW 15 bez R

7 (edytowany przez Klaudija 2010-08-18 17:03:56)

Odp: Buczenie na przesterze

To może w takim razie, trzeba zrobić ekranowanie gitary. Tylko nie wiem jak wtedy z gwarancją, o ile takową miałeś?
Tylko to jest dziwne, bo mnie się wydaje, że to jednak coś z tym Twoim nieuziemnieniem wzmaka, który jest rzekomo uziemiony. No ale...

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

8

Odp: Buczenie na przesterze

Spróbuj podłączyć do np. wieży albo kompa i powiedz czy też buczy.

9 (edytowany przez fallen 2010-08-18 20:00:21)

Odp: Buczenie na przesterze

Tylko nie wiem jak wtedy z gwarancją, o ile takową miałeś?

Mam jeszcze gwarancje - gitara była raz serwisowana (wadliwy potencjometr) po naprawie zmieniła się kątrola w pozycji środkowej więc raczej by w serwisie zauważyli (przed wysyłką tak samo było).
Zorganizuje przejściówkę to do kompa podłączę... tylko czy jak by to była wina ekranowania to czy by nie buczało po wytłumieniu strun??

----
Raz było tak że mi nakrętka od wtyku na jacka się poluzowała spadła i gniazdo  wpadlo lekko do środka ale udało mi się nakrętaką chwycić i dokręcić - niewiem jak to w środku, wygląda mogło to mieć jakiś wpływ??

Może opiszę dokładniej jak to brzmi:
-szrpie strune dźwięk brzmi jakies 5 sek i nastepne 5 gasnie robiąc taki pogłos i wtedy nic nie nisłychać (chyba widziwiam ale na filmikach jak ludzie grają/uczą grać to tak nie mają).

Vintage V100BB + Crate FW 15 bez R