1

Temat: Proste solówki

Witam
Gram na gitarze już jakiś czas i chciałbym w końcu zagrać jakąś solówkę.
Zna ktoś może piosenki z jakimiś prostymi solówkami.
Z góry dziękuje za odpowiedź.

2

Odp: Proste solówki

Nothing Else Matters  wink

a także piosenki Nirvany i Pink Floyd ;]

Ibanez GRG 170DX + Laney LX35

3

Odp: Proste solówki

Ale że Floydzi? yikes

peace!

strat hss -> dunlop JH-1B -> Marshall JCM 900

4

Odp: Proste solówki

Nie mówie że wszystkie piosenki, ale sporo wink

Ibanez GRG 170DX + Laney LX35

5

Odp: Proste solówki

Dzięki solówke Smellsa mam już prawie obcykaną smile

6

Odp: Proste solówki

http://www.guitaretab.com/p/pink-floyd/24070.html
http://www.guitaretab.com/p/pink-floyd/24070.html
http://www.guitaretab.com/p/pink-floyd/25717.html

pare prostych ( wg mnie ;p ) sol (solo?) [ jak to się odmienia ;p? ] Floydów ;p

Ibanez GRG 170DX + Laney LX35

7

Odp: Proste solówki

solówek? ;d

proponuje  come as you are nirvany , master of puppets (to pierwsze solo;p) , intra do one i fade to black metalliki ;p

8

Odp: Proste solówki

A ja proponuje improwizowac wlasne,jakie by nie byly

Vintage V100+Marshall VS100

9

Odp: Proste solówki

Bardzo łatwe są dwie pierwsze List do M dżemu i daja wiele radochy big_smile

"Naszą największą zaletą nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że zawsze potrafimy się podnieść." Ralph Waldo Emerson
--------------------------------------------------
Schecter Diamond Series Omen 6 i Fender Frontman 25R smile

10

Odp: Proste solówki

mozna zagrac tez poczatek piosenki tsa-51 smile

11

Odp: Proste solówki

Panki napisał/a:

master of puppets (to pierwsze solo;p)

co ty gadasz niech sie chłopak uczy techniki ;p ta druga solówa wcale nie jest taka trudna a dorzuce jeszcze nothing else matters i oriona metallicy

12

Odp: Proste solówki

ja myśle że takie naajłatwiejsze które praktycznie nikomu nie sprawią problemu to solo Led Zeppelin "Tangerine" (Podobnie jak cała piosenka ;P).

13

Odp: Proste solówki

A ja polecę Caught In The Middle zespołu Dio smile.

http://www.guitaretab.com/d/dio/5371.html

14 (edytowany przez Baldur 2010-07-16 12:48:47)

Odp: Proste solówki

oo i stairway to heaven! na początek jest dobre ;P

hm.. a tak na serio to  mysle ze solo paranoid  black sabbathu  tez nie jest takie trudne

15

Odp: Proste solówki

A ja mam ogolne pytanie do solowek: jakie macie sposoby na ich nauke?
Mi nic nie sprawia takiej trudnosci jak nauczenie sie trudniejszej solowki. (wiem, że temat to "proste solowki", ale po co zakladac temat "trudne solówki"?) Prosze o jakies porady.

Cort X2 + Laney LX12

16

Odp: Proste solówki

Nuć. Pod nosem. Postaraj się najpierw nauczyć solówki tak żebyś mógł ją "zaśpiewać", potem będzie ci dużo łatwiej ją zagrać. Także nuć w momencie grania. To bardzo pomaga, nawet bardziej zaawansowani gitarzyści mówią żeby tak robić (np. Satriani)

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

17

Odp: Proste solówki

a granie czegoś mega powoli i coraz szybciej sie tego uczyc bedzie dobra metoda ? morduje sie z solowka back in black juz chya tydzien i moze polowe umiem.

Cort X2 + Laney LX12

18 (edytowany przez Kelly Rhoads 2010-07-20 21:17:52)

Odp: Proste solówki

Ja mysle, ze jedna z najlepszych. wink Wtedy w szybszym tempie lepiej wszystko wychodzi technicznie, bo kazdy fragment jest porzadnie ,,przeanalizowany". Tylko wazne, zeby zaczac przyspieszac dobiero, jak w jednym tempie nauczysz sie tak, ze nie bedziesz juz popelniac bledow.
Co prawda ja na gitarze jeszcze solowek nie gralam, ale na innych instrumentach sprawdziam metode od lat i z czystym sumieniem polecam.
A i, skoro pytasz, to pewnie jeszcze nie probowales. Granie od razu w przyblizonym/wlasciwym tempie to podstawowy blad, przez ktory trudniej jest sie do konca danego fragmentu nauczyc. Potem, kiedy probujesz wolniej, wszystko trwa dluzej, dochodza nerwy i samoistnie, nawet nieswiadomie czlowiek zaczyna przyspieszac, utrwalajac bledy.

19

Odp: Proste solówki

no to mi chyba tak się co chwile zdarza. kiedy juz mysle ze umiem fragment to na chama probuje go zagrac szybko. pewnie niepotrzebnie.

Cort X2 + Laney LX12