1

Temat: Pytania do tematu Power chords

Tutaj możecie zadawać pytania do tematu Power chords.

Temat ten znalazł się w dziale dla chcących wiedzieć więcej, jeżeli ktoś nie chce wiedzieć więcej może zawsze pominąć wstęp teoretyczny smile

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

2

Odp: Pytania do tematu Power chords

Witam!
Mam pytanie, bo chyba jestem uposledzony i nie radze sobie z tworzeniem power chordow. Czy jest gdzies jakis dokladny spis podstawowych chwytow zmienionych na power chordy?

3

Odp: Pytania do tematu Power chords

tak, google: http://www.google.pl/#hl=pl&source= … ed7e3f15c0

4

Odp: Pytania do tematu Power chords

Jak to podstawowych chwytów zmienionych na power chordsy?

Naucz się rozmieszczenia dźwięków na dwóch najgrubszych strunach gitary i każdy power chords sobie znajdziesz.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

5

Odp: Pytania do tematu Power chords

Chodzi mi wlasnie o to co napisal beatle. Czy jest spis wszystkich tak zmienionych chordow czy trzeba ich szukac osobno w googlach?

6

Odp: Pytania do tematu Power chords

Wystarczy odnaleźć na gryfie dźwięk, przycisnąć go palcem wskazującym, strunę niżej i dwa progi wyżej położyć środkowy, a poniżej niego serdeczny.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

7

Odp: Pytania do tematu Power chords

Przeczytaj jeszcze to: http://www.gitaradlapoczatkujacych.pl/power-chords.html
A jak będziesz na serio chciał grać power chordami i nauczyć się je w miarę szybko zmieniać polecam naukę utworu Aces High zespołu Iron Maiden smile

8

Odp: Pytania do tematu Power chords

Mam pytanie (może trochę głupie, no ale smile ): Czym się róznią riffy od power chrods'ow ?? big_smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

9 (edytowany przez michal90 2009-11-26 22:07:17)

Odp: Pytania do tematu Power chords

power chord to jest jakby uproszczony akord ( z reszta wszystko o tym pisze w dziale o power chordach), a riff to jest jakis fragment w piosence który często sie powtarza grany power chordami wlasnie... najbardziej znane riffy to: Smoke on the Water albo Satisfaction...

10

Odp: Pytania do tematu Power chords

aha ok dzieki smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

11

Odp: Pytania do tematu Power chords

http://www.guitarsavvy.co.uk/images/powerchords/D5_powerchord.jpg

Mam pytanie odnośnie tłumienia najgrubszej struny tak jak np. w tym power chordzie. Gram już jakiś czas i nauczyłem się ją tłumić kciukiem, a nie palcem wskazującym. Po prostu tak mi było wygodniej big_smile
Czy jest to błąd i powinienem się tego oduczyć?

12

Odp: Pytania do tematu Power chords

Ech jak komus wygodnie to moze nawet jezykiem tlumic. Jak Ci tak wygodsnie to tak graj

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]